Az ENSZ Biztonsági Tanácsa pénteken hiába tárgyalt a háborúról, nem tudtak határozatot hozni. Az USA, Franciaország és Nagy-Britannia az oroszokat hibáztatbá az erőszak elszabadulásáért, míg Oroszország a grúzokat elítélő határozatot akar. (MTI)
Fontosabb részletek
Háború tört ki Oroszország és Grúzia között csütörtökről péntekre virradóra.
Az egyre több áldozatot követelő orosz támadás válasz arra, hogy Grúzia fegyvereseket küldött a grúzokat folyamatosan támadó, szakadár Dél-Oszétia tartományba az alkotmányos rend helyreállítására.
Az oroszok gyakorlatilag kiszorították a Grúzokat Dél-Oszétiából, de a harcok nem csak ott, hanem Grúziában is folytak. A halálos áldozatok száma több ezerre tehető.
Az oroszok azt kommunikálják, hogy nem akarják Grúziát elfoglalni, csupán a korábbi, 1992-es határokat szeretnék betartatni.
Abházia, egy szintén szakadár, Grúzia melletti tartomány is beszállt a harcokba, katonái kedd délelőttre bekerítették a Kodori-szorosban állomásozó grúz erőket.
Szaakasvili, grúz elnök nemzetközi segítséget kért, de eddig érdemi támogatást nem kapott.
A legfrissebb hírek szerint (az oroszok mondják ezt) kedden befejeződtek a hadműveletek.
Grúzia kilép a Független Államok Közösségéből.
Az orosz elnök kedd délután bejelentette, hogy Oroszország ki fogja vonni a Dél-Oszétiába küldött csapatait.
Oroszország ideiglenes fegyverszünetet hirdetett, mert Medvegyev orosz államfő szerint elérte a célját.
Moszkva grúziai hadműveletét a 2001. szeptember 11-i egyesült államokbeli terrortámadásokra adott amerikai válaszhoz hasonlította Szergej Ivanov. A BBC World Service brit televíziónak nyilatkozó orosz miniszterelnök-helyettes meglepődött a grúz konfliktus nemzetközi elítélése miatt. Szerinte a dél-oszétiai oroszokat védő Oroszország gyakorlata semmiben nem tér e el az Egyesült Államokétól. "Emlékeztetem önöket, hogy szeptember 11-ére hasonló volt a válasz. Amerikai állampolgárokat öltek meg. Ismerik a reakciót", mondta a politikus.