Irving turistalátványosságnak nevezte Auschwitzot

2007.01.25. 13:34
Az Ausztriában elítélt brit történész most egy olasz tévében fejtette ki álláspontját a holokausztról. Szerinte nem Auschwitzban gyilkolták a nácik a zsidókat. Irving magyar tévényilatkozata után szüntették meg az Éjjeli menedék címû mûsort 2003-ban.

A holokauszt tagadása miatt Ausztriában börtönbüntetésre ítélt David Irving brit történész "turistalátványosságnak" nevezte az auschwitzi náci koncentrációs tábort, miközben az Egyesült Államok éppen a héten terjesztett be javaslatot az ENSZ-ben, hogy a világszervezet ítélje el a holokauszt tagadóit.

Szerinte nem voltak Auschwitzban gázkamrák

Az ANSA olasz hírügynökség szerint a revizionista nézeteirõl elhíresült történész a Sky tg24-es olasz televízió "Controcorrente" (Ellenáramlat) címû mûsorában azt is kifejtette: "Auschwitzban nem voltak gázkamrák, legalábbis nincs rá olyan bizonyíték, amely kielégítene." Szerinte a holokauszt fogalmát 1975-ben találták ki, hogy a zsidóság tragédiáját propagandacélokra kiaknázzák. Kétségtelen, hogy a nácik zsidók millióit gyilkolták meg, de nem Auschwitzban, hanem másutt.

"Más táborokról meggyõzõbb bizonyítékok állnak rendelkezésre, mint Auschwitzról" - állította Irving, tudományosan bizonyított tényeket tagadva ezzel.

Félnek a történészek?

Sok tekintetben "szkeptikus", ugyanis a történészek - szerinte - félnek mélyebbre nyúló vizsgálatokat folytatni, mert börtönbe kerülhetnek. Irvinget Ausztriában három évi börtönbüntetésre ítéltek nemzetiszocialista tevékenységért. Tavaly decemberben szabadult 13 hónapi fogság után, miután büntetése háralévõ részének letöltését felfüggesztette a bíróság. Ausztriából kiutasították és hazatért Nagy-Britanniába.


David Irving

Clemenete Mastella olasz igazságügyi miniszternek azon kezdeményezésére, hogy Olaszországban is büntessék a holokauszt tagadását, Irving azt reagálta, a miniszter "a római zsidó lobbi áldozata", az õ szavazataikat akarja így megvásárolni. Irving nehezményezte, hogy a Mandatori olasz kiadó - a múlttal ellentétben - nem akarja már kiadni könyveit, szerinte azért, mert nyomás nehezedik rá. "Ellenségeim mindent elkövetnek, hogy tönkre tegyenek. De büszke vagyok rá, mert ez azt jelenti, hogy olyan ellenfélnek tartanak, akitõl félnek" - mondta.

Hatmillió zsidó áldozat

Történészek szerint a német nácik uralma alatt (1933-1945) mintegy hatmillió zsidó vesztette életét. Csak Auschwitzban egymillió zsidót gyilkoltak le, illetve egy részük az embertelen körülmények következtében halt meg. Legutóbb tavaly decemberben Irán próbálkozott azzal, hogy ezt a számot holokausztot tagadók konferenciáján kérdésessé tegye. Ezen a konferencián egy magyar résztvevõ is volt egyébként.

Az Egyesült Államok a héten, nem sokkal az iráni konferencia után határozati javaslatot terjesztett be az ENSZ-ben, hogy a világszervezet ítélje el a holokauszt tagadóit, s a közgyûlés errõl még a héten szavazni szándékozik. A javaslatot eddig mintegy 40 ország biztosította támogatásáról, köztük Európa legtöbb állama, Oroszország, Kanada, Új-Zéland, Ausztrália és Izrael.

Washington reméli azonban, hogy szélesebb körû támogatást szerezhet, mint az a 104 szavazat, amellyel 2004-ben január 27-ét megtették a Holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává, amelyhez a most beterjesztett indítványról szóló szavazást idõzítették.