Nincsenek tankok a Heathrow-nál
A londoni rádió által pénteken név nélkül idézett brit hírszerzési források szerint azonban legutóbb februárban érkezett egyértelmű értesülés brit célpontok ellen tervezett merényletről. Akkor napokig a hadsereg őrizte a londoni Heathrow repülőteret, mert a biztonsági szervek olyan információhoz jutottak, amely szerint az al-Kaida le akar lőni egy leszálló repülőgépet Heathrow környékén. Akkoriban jó ideig harckocsik állomásoztak a világ legnagyobb nemzetközi légiforgalmát lebonyolító nyugat-londoni repülőtér körül.
A BBC pénteki értesülése szerint mindazonáltal a héten Londonban járt George Tenet, az amerikai Központi Hírszerző Hivatal (CIA) igazgatója, aki a brit belső elhárítás (MI5) igazgatójával, Eliza Manningham-Bullerrel tárgyalt a 2001. szeptember 11-i merényletekért is felelősnek tartott al-Kaida terrorhálózat fokozódó aktivitásáról.
Akadálytalanul Blair irodájáig
A parlament illetékesei szerint a brit törvényhozás biztonsági őrizete eddig is légmentes volt. Ennek ellenére a The Sun, a legnagyobb példányszámú brit tömeglap a minap képriportban számolt be arról, hogy két munkatársa bármiféle igazolvány vagy azonosító kitűző nélkül simán bejutott a hatalmas épület képviselői bejáratán. A két riporter egészen a miniszterelnök parlamenti dolgozószobájáig sétálhatott.
A Temze felől támadható
Biztonsági szakértők szerint a közvetlenül a Temze partján emelkedő épületegyüttest legfeljebb az utca felőli oldalon lehet védeni; a folyó irányából érkező esetleges támadás gyakorlatilag kivédhetetlen lenne. Egy tanulmány szerint, amely még az észak-írországi brit fennhatóság ellen küzdő Ír Köztársasági Hadsereg (IRA) londoni pokolgépes hadjáratának csúcspontján készült, arra a következtetésre jutott, hogy egy robbanószerrel megrakott hajóval még jelentős távolságból is komoly pusztítást lehetne végezni a törvényhozás épületében.