További Külföld cikkek
- Karácsonyfának öltöztettek egy BMW-t, a rendőrség kiszedte a forgalomból
- Ismeretlen törzset találtak az Amazonas mélyén, felvételek készültek róluk
- Elképesztő ígéretekkel fordult rá az ünnepekre Donald Trump
- Meghalt egy nő, miután felgyújtották a New York-i metróban
- Nagyon bevásárolt az amerikai jobboldal Elon Muskkal
|
Nem támasztotta fel a halottat
Velev szerint a Tripolitól 120 kilométerre Mszalatában dolgozó Anton Botev nem tudta megmenteni egy asszony életét, akit a klinikai halál állapotában szállítottak kórházba. A bolgár orvost előbb tanúként hallgatták ki, majd azzal vádolták meg, hogy nem nyújtott megfelelő ellátást a páciensnek. Az ügyben még tart a vizsgálat, az orvost nem vették őrizetbe.
Triploi ezzel párhuzamosan három hónapja nem engedi ki az országból Petar Cservenjakov tüdőspecialista professzort, valamint három orvost és egy ápolónőt.
Felháborító ítélet
A múlt héten Líbia az Európai Unió és az Egyesült Államok felháborodását váltotta ki, amikor halálra ítélt öt bolgár ápolónőt és egy palesztin orvost. A vádlottak - Tripoli álláspontja szerint - vérkészítményeket felhasználva szándékosan megfertőztek 426 líbiai gyereket az AIDS-betegséget okozó HIV-vírussal, és a Bengázi gyermekkórházában fertőzött injekcióval AIDS-járványt okoztak. Az állítást több nemzetközileg elismert szaktekintély is cáfolta. A járvány már a bolgár ápolónők munkába állása előtt kitört a gyógyintézetben az elégtelen higiéniai körülmények miatt.
Georgana Grancsarova bolgár külügyi szóvivő nem lát összefüggést Botev esete és a múlt héten Líbiában halálra ítélt öt bolgár ápolónő ügye között, Georgi Dimitrov elnöki tanácsadó viszont úgy véli, hogy az észak-afrikai országban egyfajta bolgárellenes kampány kezd kialakulni.
Még nem pogrom
Solomon Passi bolgár külügyminiszter szerint nem állítható, hogy mindez egy szervezett kampány része lenne a Líbiában dolgozó bolgárok ellen, hozzátéve: "az mindenesetre biztos, hogy a bolgárok a kialakult helyzet szenvedő alanyai".
Ognyan Gerdzsikov, a bolgár parlament elnöke úgy vélekedett, hogy emiatt még nem kellene hazahívni a Líbiában dolgozó ötezer bolgár állampolgárt - köztük háromezer orvost és ápolót.