További Külföld cikkek
- Meghalt John Prescott
- Szardínián köthetnek ki a Donald Trump által elüldözött amerikaiak
- Gigantikus pert akasztanak a Netflix nyakába a Jake Paul–Mike Tyson-meccs miatt
- Kiszivárgott egy titkos orosz dokumentum, így osztaná fel a Kreml Ukrajnát a háború után
- Bombaciklon sújtott le az Egyesült Államokra, többen meghaltak
A bős-nagymarosi vízlépcső kérdésének rendezését a szakemberekre és nem a politikusokra kell bízni - nyilatkozta keddi budapesti sajtótájékoztatóján Stefan Markus, a Szlovák Köztársaság budapesti nagykövete. A szlovák politika nem akar visszatérni Meciar idejébe, mikor politikai kérdéssé fajult a vita - hangsúlyozta a diplomata. A nagykövet a történelmi személyiségek, történések eltérő értékelését is a kétoldalú kapcsolat egyik összetett kérdésének nevezte.
Sajnálják a magyarellenes feliratokat
A kassai magyar főkonzulátus falán, illetve a Békéscsabán megjelent magyar-, illetve szlovákellenes feliratokról a nagykövet elmondta: őszintén sajnálják, a történteket, és a nagykövet személyesen úgy gondolja, ennek nem kellett volna megtörténnie. A nyomozás a szlovák és magyar rendőrök összefogásával folyik, ám az eredményesség érdekében további részleteket nem tudott elárulni. A követ hangsúlyozta, hogy nagyra értékelik, hogy Magyarország támogatja a szlovák euro-atlanti integrációt, és szerinte semmilyen ellenséges megnyilvánulás ezt a folyamatot nem befolyásolja.
Mikulás Dzurinda |
Érdekes lett a visegrádi csoporton belüli együttműködés
Stefan Markus nagykövet szerint a visegrádi csoporton belüli együttműködés most, az EU csatlakozás küszöbén, válik érdekessé, és az lenne a kívánatos, ha Csehország, Szlovákia, Magyarország és Lengyelország együtt csatlakozhatna az Európai Unióhoz. Újságírói kérdésre válaszolva a nagykövet elmondta, hogy Vaclav Havel cseh államfő kezdeményezésére a visegrádi országok közösen próbálják megoldani a régió romakérdését, a közös megoldásról a tárgyalások államfői szinten folynak.