Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMEredményhirdetés az Én Lánchidam fotópályázaton
A Magyar Nemzeti Múzeum által kiírt, a Széchenyi világai című kiállításhoz kapcsolódó fotópályázatra várakozáson felüli mennyiségű és minőségű kép érkezett be, közel 1700 darab.
"A zsűrinek nem volt könnyű dolga: sok értékes, érdekes felvétel nem kerülhetett díjazásra – részben a díjak korlátozott száma miatt -, de a vetítésre beválogatott felvételeket remélhetőleg sok ezren láthatják majd. Alapvető bírálati szempontnak tekintettük, hogy a kiírás alapelveként megfogalmazott feladat: Az ÉN Lánchidam – valósuljon meg. A személyességet díjaztuk tehét, azt, hogy a felvétel készítője a saját látásmódját, benyomásait, emlékét, érzését jelenítse meg." - írja Kiscsatári Marianna a zsűri értékelésében.
"Nem díjaztunk visszaköszönő, régi sikeres műveket, szép színes képeslapokat és agyon fotosoppolt kreációkat. A pályázat nyertes képei fényképezőgéppel és szemmel készültek. Nem érződik rajtuk a nyerni akarás izzadsága sem a profizmus fitogtatása, csak az alkotás öröme." - summázza a zsűri szempontjait Fejér Gábor a Népszabadság képszerkesztője. A zsűri értékelését teljes hosszában az Indafotóblogon olvashatja.
Díjazott képek
Vetítés
A zsűri közel 180 fotót tartott érdemesnek arra, hogy a Széchenyi Világai kiállítás helyszínén, annak hátralévő részében levetítse őket a múzeumlátogatóknak. Ezt a válogatást az interneten is megnézhetik, az Indafotó Diavetítője segítségével.
"Mindannyian nyertünk ezzel a pályázattal: öröm volt látni a képkészítők (nagyrészt amatőrök) kép- és városszeretetét, lendületes ötletességét, többször kedves humorát, és a fotográfia szeretetét." - zárja értékelésének sorait a zsűri.