Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMHat Emmy-díj a Trónok harcának
További Kultúr cikkek
- Egy parkolóházban lőtték agyon a híres rappert
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
A kreatív azaz technikai Emmy-díjakat azért osztják ki egy héttel hamarabb, mint a "rendes" szobrokat, mert a kategóriák nagy száma miatt nem férnek be az így is három órás díjátadó programjába. Idén az amerikai tévéakadémia ráadásul pár olyan kategóriát is ide sorolt (főleg a legjobb minisorozatnak vagy tévéfilmnek járó elismerések közül) amelyek régebben még a nagy gála programjában szerepeltek.
A Trónok harca hat díja azért lehet meglepő egy kicsit, mert nem az HBO sorozatát nevezték a legtöbb kategóriában (összesen 12-ben kapott jelölést), a szakemberek inkább a 17 szoborra esélyes American Horror Story-tól és Reklámőrültektől, vagy a 16-16 szoborra jelölt Downton Abbey-től és a Hatfields&McCoys című véres westerntől várták a tarolást. A brit Dowton Abbey így is kapott két, a Kevin Costner főszereplésével készült western pedig három díjat.
A Trónok harca a művészeti rendezésért, a jelmezekért, a hangvágásért, a hangkeverésért, a vizuális effektekért és a sminkért kapott szobrot.
Charlie Sheen-t eddig négy alkalommal jelölték Emmy-díjra a Két pasi meg egy kicsi főszereplőjének Charlie Harpernek eljátszásáért, de egyszer sem kapta meg a szobrot. Kathy Bates színésznő viszont igen, aki a sorozat legutóbbi évadában a karakter szellemét alakította vendégszereplőként. Ez volt a hatodik alkalom az Emmy-díjak történetében, hogy egy színésznő férfiszerepért kapott elismerést. A dolog pikantériája, hogy az Oscar-díjas Bates-t eddig tíz Emmy-re jelölték, de egyszer sem nyert. A díjat viszont most sem vehette át, mivel kettős melleltávolításon esett át pár hete, és még a kórházban lábadozik.
A legjobb drámai vendégszereplő a Törvény embere című sorozat egyik szereplője, Jeremy Davis lett, őt a Lost utolsó két évadból (is) ismerhetik a nézők. Ebben a kategóriában a legjobb női színésznő Martha Plimpton lett a Férjem nevében című dráma egyik vendégsztárjaként.
A legjobb reality az Undercover Boss című műsor lett, amiben egy cég vezetője a melósok közé afféle modern Mátyás királyként beépülve igyekszik képet kapni arról, mi folyik a vállalat berkeiben. A győzelme kicsit meglepő, hiszen ezt a szobrot a The Amazing Race nyolc alkalommal is elnyerte eddig, bár tavaly már nem a világ körüli versenyfutást, hanem a Halálos fogást díjazta az akadémia. 2011-ben még ez a kategória is a gálaműsorban szerepelt.
A legjobb koreográfiáért járó szobrot a Kasszasiker című NBC-sorozat kapta meg, a legjobb animációs sorozat pedig a Madagaszkár pingvinei lett. Ami a szereposztást illeti, a vígjátékok között a Csajok című HBO-sorozat, a drámáknál a Homeland nyert. Az összesített nyereménylistát az HBO vezeti 17 szoborral, második a CBS 13-mal, harmadik pedig a PBS 11 szoborral. A díjazottak teljes névsora itt olvasható.
A televíziós Oscarként is emlegetett Emmy-díjat a legfontosabb kategóriákban - összesen 26-ban - szeptember 23-án osztják ki. A gálát az HBO élőben közvetíti.