Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMegfenyegették Alföldit az István, a király miatt
A Bors azt írja, hogy több kommentelő veréssel fenyegette meg az István, a király rendezőjét, Alföldi Róbertet, és a rockoperában játszó színészeket.
Elszabadultak az indulatok az internetes fórumokon az augusztus 20-án az RTL Klubon vetített rockopera Alföldi Róbert rendezte feldolgozása kapcsán. A bulvárlap három, nyomtatásban „még idézhető” kommentet emelt ki: „Ütős lett a modern feldolgozás. Hát, ha találkozok ezzel a... Alföldivel, akkor valóban az lesz. Ütős.”, „Húzzanak a dögkútba!”, „Alföldi a sátán lelkéből táplálkozik. Horrort tákoltak össze, és támadják a nemzet emberi és közösségi méltóságát.” A Borsnak Alföldi Róbert nem kívánt nyilatkozni, de sajtósa azt mondta, hogy a rendező a bemutatóval „letette” a darabot, ezzel részéről elintézettnek tekinti a művet.
A Facebookon tüntetés is szerveződik a rockopera Aréna-beli bemutatójának idejére, a „Tiltakozás Alföldi újabb gyalázata ellen!”-oldalon a szervezők azt írják, hogy "Ne nézzük tétlenül ezt az újabb szemenköpését a magyar történelemnek! István, a király farmerban? Koppány bedrogozva??". Az oldalon eddig 303-an jelezték, hogy részt vesznek a tüntetésen.
A hozzászólók nem kímélik a Szörényi–Bródy-szerzőpárost sem, akiknek Facebook-oldalán őket nemzetietlennek kikiáltó hozzászólások is olvashatók. Bródy János a lapnak úgy nyilatkozott, hogy „izgalmas és felkavaró színházi élmény született, természetes, hogy mindenkiből valamiféle reakciót vált ki. A ’83-as előadás után is sok negatív véleményt kaptunk, tíz év múlva pedig más vélemények szerint zseniális és a rendszerváltást megalapozó mű volt. Majd az idő eldönti, hogy mi lesz ennek a darabnak a sorsa, de én biztos vagyok benne, hogy még tíz év múlva is emlékezni fognak rá" – mondta Bródy, aki szerint a tüntetés szerveződése is azt jelenti, hogy olyan mű született, ami mellett nem lehet elmenni szó nélkül.