Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMSzuperlátványos magyar animáció debütál a köztévén
Szabó András, ismertebb művésznevén Emil Goodman már évek óta dolgozik egy szokatlan animációs filmen, ami leginkább egy bábfilm és egy vetítés keverékéhez hasonlít (vagy az Oscar-jelölt ausztrál rövidfilm a Jasper Morello rejtélyes földrajzi felfedezései képi világára), de a Henry Waltz címen futó anyag nem készült el. Láthattunk belőle werkfotókat, Goodman nekivágott egy Oriol Vandela című rövidfilmnek, de az sem készült el, és a teljes filmet ugyan nem, de a világot láthattuk már a hasonló stílusban elkészült, a Carbonfoolsnak készített videoklipjében.
Szombat este a Petőfi TV-n azonban bemutatkozik a Sina és Koré, ami ugyan, ahogy a címéből is kiderül, még nem teljesen a Henry Waltz, hanem annak a világát alapozza meg. A sztorija is egy teremtéstörténet, ráadásul két istenfigura kozmikus, mitikus szerelméről szól, a magyar verzióban Gáti Oszkár narrációjával. A főszereplő Sina, a teremtő, aki a világ egyedeit lemásolja, de élőlényeket nem tud létrehozni. Egy haldokló bolygón rátalál Koréra, az ifjú ősanyára, akivel együtt viszont már képesek életet teremteni, Sina azonban megirigyli a lány teremtő erejét, és ez elindítja kapcsolatukat a romlás felé.
Itt az előzetese:
A Sina és Korénak viszont nem a történet az erőssége, hanem a vizuális világa, az alap geometriai formákból összerakott figurákat bábok, és élő szereplők (például Hőrich Nóra Lili) segítségével készítették. A bábokat profi bábos csapat tervezte, akik az előkészítés fázisában a teljes filmet el is játszották, a stáb pedig saját speciális puppet motion capture technológiát fejlesztett ki. A film zenéjét Karányi készítette.
A Sina és Koré június 27-én, szombaton, 22:30-kor tekinthető meg a Petőfi TV műsorán.