Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTeljesen összetörve érkezett haza Freddie
További Kultúr cikkek
- Ez volt a tíz legjobb film 2024-ben a magyarok szerint
- Nehéztüzérséget is bevetnek az idei előszilveszteri műsorban
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
A mai bulvárlapok mindegyike foglalkozik Freddie-vel, aki a Bors és a Blikk szerint is rettenetesen összetörve érkezett haza a Liszt Ferenc repülőtérre. A Bors szerint azért is hatalmas csalódás a 19. hely, mert az elődöntő után mindenki az egyik legnagyobb esélyesnek tartotta. „Értetlenül állok a dolog előtt, nem tudom, hogy sodródhattunk ennyire hátra. Csalódott vagyok, és nyomaszt, hogy nem sikerült egy nagyon szép helyezést elérni. Nem tudom, mit kellett volna még tennünk” – mondta az énekes a Borsnak.
„Ez a dal, úgy érzem, méltatlan helyen zárta a versenyt, jóval nagyobb potenciál volt benne, és megérdemeltük volna a jobb eredményt” – mondta el a Blikknek is.
„Az Eurovíziós Dalfesztiválok szavazásai mindig a politikáról, az érdekelt országok egymásra voksolásáról szólnak, és ránk nem nagyon szavaznak. A magyar dalok és előadók mindig ebbe a »kitaszítottságba« esnek bele” – foglalta össze Frenreisz Károly, hogy miért lett csak a 19. Fehérvári Gábor Alfréd.
A szombati este Stockholmban megrendezett döntőn Freddie 108 pontot szerzett. Ez a 19. helyre volt elég a 26 fős mezőnyben. A nyertes Ukrajna lett Jamala 1944 című számával, a második helyen az ausztrálok végeztek, akiket szabadkártyával hívtak meg az eseményre.
Közben hatalmas politikai botrány tört ki a dalfesztivál körül Oroszországban, az oroszok is politikai döntést emlegetnek, és teljesen kiakadtak, miután tizenkét év után ismét Ukrajna nyert. Mégpedig egy
Az orosz sajtóban nyíltan csalásról írnak és beszélnek, mivel az orosz versenyző, Szergej Lazarev nagy esélyesként érkezett, és a közönségszavazást meg is nyerte, a szakmai zsűri pontjainak kiosztása után viszont csak a harmadik lett – írja a Népszabadság.
Azt egyébként, hogy az 1944 című szám a közelmúlt eseményeinek is emléket állít, Jamala is elismerte. A Guardiannek adott interjújában mesélt arról, hogy mennyire rosszul érintette a Krím-félsziget elfoglalása, és két éve nem tud hazamenni. Az oroszok fontolgatják, hogy jövőre nem indulnak majd az Ukrajnában rendezett versenyen.