Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA húszezredik kötet is felkerült a Magyar Elektronikus Könyvtárba
Fűzfa Balázs „...Sem azé, aki fut...” : Ottlik Géza Iskola a határon című regénye a hagyomány, a prózapoétika, a hipertextualitás és a recepció tükrében címet viselő monográfiája lett a húszezredik kötet, amely felkerült digitálisan az 1994-ben indult, és az Országos Széchényi Könyvtár által fenntartott Magyar Elektronikus Könyvtárba (MEK).
A szombathelyi professzor és irodalompedagógus most tavasszal a járvány idején ajánlotta fel a MEK-nek a 2008 és 2011 között írt korszerű szemléletű irodalomtankönyveit. Ahogyan a közleményben írják:
A középiskolai tananyagként is ismert Ottlik-mű számára már ahhoz évtizedeknek kellett eltelnie, hogy az irodalomtudomány a 20. század egyik legjelentősebb magyar regényeként tekintsen rá, majd az irodalmárok ezt követően egymást erősítve, egyszersmind egymással vitázva formálták meg azt a körvonalazódó képet, ahogy ma látjuk a művet. Erről is szól Fűzfa Balázs monográfiája, amelyet szeretettel ajánlunk az érettségizőknek, illetve minden tanulónak és szépirodalmat kedvelő olvasónak!
Ezen kívül még Fűzfa 2005-ben közreadott szociográfiakötete is felkerült a MEK rendszerébe, amely az évek során kiegészült a digitális újságokat gyűjtő Elektronikus Periodika Adatbázissal (EPA). Itt jelenleg 1175 periodikacímet találnak az érdeklődők, összesen 117 400 számot és közel 650 000 cikk teljes szövegét. A harmadik pillér a Digitális Képarchívum (DKA), ahol a festők, grafikusok képeit és digitális kiadványok illusztrációit gyűjtik.