Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz egyik legrangosabb örökségvédelmi díjat nyerte el a Szépművészeti Múzeum felújítása
Az Europa Nostra Díj, más néven az Európai Unió Kulturális Örökség Díj egy rangos nemzetközi örökségvédelmi elismerés, amit idén helyreállítás kategóriában a Szépművészeti Múzeum nyert meg – több más díjazott mellett – 2018 őszén lezárult rekonstrukciójával.
A Szépművészeti három évig tartó felújítást követően nyílt újra. Ez volt a múzeum történetének legnagyobb és legátfogóbb, 15 ezer négyzetméteren zajló rekonstrukciója. A munkálatok közel 15 milliárd forintba kerültek, a Mányi István Ybl-díjas építész által tervezett felújítás a Liget Budapest projekt része volt. Az erről készült videót itt lehet megnézni:
A Szépművészeti díját azzal indokolták, hogy
A rekonstrukció hosszútávra előretekintő, átgondolt programot mutat fel azzal a szándékkal, hogy a budapesti Szépművészeti Múzeumot – Európa egyik meghatározó intézményét – visszahelyezze az őt megillető rangra, és ezt megfontolt építészeti koncepció támasztotta alá.
A múzeum mellett díjazták a Gödöllői Királyi Kastély Egy kastély titkos élete című kiállítását, illetve az UCCU Roma Informális Alapítványát is. Az Europa Nostra Díjat 2002-ben hirdette meg az Európai Bizottság az Europa Nostra szervezettel közösen. Korábban örökségvédelmi elismerésben részesült például
- Budapesten a Liszt Ferenc Zeneakadémia, a Szabó Ervin Könyvtár és az Uránia Nemzeti Filmszínház;
- Ferihegyen a reptér 1-es terminálja;
- Alsóbogáton a Festetics-kastély, Szegeden a Klauzál tér, Gyöngyösön a Mátra Múzeum felújítása.