Dr. Pataki Gergely alapítványa pereskedik Szász Jánossal
További Kultúr cikkek
- Meghalt Vic Flick, a James Bond-filmek ikonikus zeneszerzője
- Így öltözködik egy női magyar diplomata a távoli Szingapúrban
- Rangos díjat kapott Azahriah Puskás-koncertsorozata
- Bemutatták Alec Baldwin westernfilmjét, amelynek forgatásán lelőtte az operatőrt
- Rácz-Gyuricza Dóra összegyűjtötte nyerő receptjeit
A közhasznú alapítványt, amely 2019 augusztusában a bangladesi sziámi ikreket szétválasztó műtétet is koordinálta, dr. Pataki Gergely plasztikai sebész és dr. Csókay András idegsebész hozta létre 2002-ben.
Szász János rendező 2019-ben kiutazott Bangladesbe, ahol felvették a huszonhat órás műtétet, valamint az azt követő napok eseményeit. Azóta dolgozik az erről szóló dokumentumfilmen. A jogvita közte és az alapítvány között alakult ki.
Dr. Pataki Gergelyt a részletek tisztázása miatt többször is kerestük, de mostanáig nem kívánt válaszolni kérdéseinkre. Amennyiben erre lehetőséget ad, véleményét közöljük.
AZ ALAPÍTVÁNY HONLAPJÁN MEGJELENT KÖZLEMÉNYBŐL VISZONT KIDERÜL, HOGY VALÓBAN JOGVITÁBAN ÁLLNAK A FILMRENDEZŐVEL, ÉS TOVÁBBRA IS ÉLNEK A RENDELKEZÉSÜKRE ÁLLÓ JOGÉRVÉNYESÍTÉSI LEHETŐSÉGEKKEL.
Az alapítvány honlapján olvasható közlemény szerint a rendőri intézkedésről nem adnak felvilágosítást, de a jogi eljárás folytatódik:
A mai napon a Szász Jánossal kapcsolatban megjelent sajtóbeli híradások vonatkozásában a bangladesi sziámi ikrek szétválasztóműtét-sorozatát megszervező Cselekvés a Kiszolgáltatottakért Alapítvány az alábbi tájékoztatást közli: Az alapítvány a Szász Jánosnál foganatosított rendőrségi intézkedéssel kapcsolatban nem tud felvilágosítással szolgálni. Az Alapítvány a közte és Szász János között kialakult, a sajtóban hivatkozott jogvitában eddig is és ezt követően is a vonatkozó jogszabályi keretek között rendelkezésére álló hatósági, bírósági és egyéb jogérvényesítési eszközöket és fórumokat vette, illetve veszi igénybe.
Cselekvés a Kiszolgáltatottakért Alapítvány
Mint azt az Index megírta, dr. Csókay András elítéli és hajmeresztőnek tartja a Szász János filmrendező otthonában végrehajtott rendőri házkutatást, valamint azt, hogy lefoglaltak számítógépeket és telefonokat.
A műtétet végző orvosok és műtőszemélyzet nevében kiállt a filmrendező mellett.