Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMJohn Cena nagyon-nagyon sajnálja, hogy Tajvant országnak nevezte
További Kultúr cikkek
- Egy parkolóházban lőtték agyon a híres rappert
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
Nagyon szeretem és tisztelem Kínát és a kínai embereket, bocsánat a hibámért
– ismételgeti kínaiul John Cena volt pankrátor a Weibo kínai közösségi médiára feltöltött videójában, ahol kimondatlanul is azt a hibáját emlegeti, hogy egy interjúban véletlenül országnak minősítette Tajvant.
A pekingi vezetés az egy Kína elve szerint saját területének, elválaszthatatlan részének tekinti Tajvant, és az utóbbi időben diplomáciai és gazdasági nyomást gyakorolt más országokra, légitársaságokra és külföldi vállalatokra, hogy a szigetre ennek megfelelően utaljanak.
A kínai közösségi médiában felháborodást is keltett az internetrollok által már John Chinaként emlegetett filmsztár „hibája".
Per popular request, here's Mr. John Cena's apology video with English subtitles. I kept all the incoherence in the video, as well as the curious absence of what he's actually apologizing for pic.twitter.com/WmJlRcyOID
— Tony Lin 林東尼 (@tony_zy) May 25, 2021
John Cena a Kínában múlt héten debütált Halálos iramban 9-ben játssza a rossz fiút, és vélhetően a produkció bojkottjától tartva szánta rá magát a bocsánatkérő videó készítésére. A film egyébként 148 millió dollárt kaszált a múlt hétvégén a kínai mozikban – írja az ausztrál ABC News felülete.
Kína az utóbbi időben gazdasági bojkottal torolja meg az országot főként az ujgurok elnyomása, a hongkongi demokráciapárti mozgalmak bedarálása és Tajvan fenyegetése miatti bírálatokat. Az NBA közvetítéseket például egy évig leállították Kínában, százmilliós veszteséget okozva a kosárlabda-ligának, mert Daryl Morey a Houston Rockets igazgatójaként közösségi oldalán Hongkongot támogató bejegyzést tett közzé. Az NBA nem győzött bocsánatot kérni, de egy ideig mindhiába. A kínai elvárásoknak való, megalázkodással járó megfelelést az amerikai gazdasági szereplők, így a filmgyártás által a South Park készítőit is megihlette, a bocsánatkérősdi jelenségét is megtrollkodta.
Sokakat nem hatott meg John Cena esdekelése, volt aki a megbocsátás feltételéül azt követelte: mondja ki szépen, hogy Tajvan Kína része.
A bocsánatkérés viszont sok amerikainál kivágta a biztosítékot, még a politikai körökben is. Marc Rubio republikánus szenátor például azt tweetelte:
Az a világ, amelyben a Kínai Kommunista Párt irányítja, hogy az amerikaiak mit mondanak, már nem egy rémálomszerű jövőbeni fenyegetés.