Kezdődik az új évad a Zeneakadémián

2021.09.16. 14:12
Az intézmény idén Liszt Ferenc születésének 210. évfordulója alkalmából fesztivált is tart.

Elkezdődött az őszi koncertszezon a Zeneakadémián, a műsor többféle sorozatot kínál. A saját szervezésű hangversenyeken fellép majd mások mellett:

  • Baráti Kristóf, Várdai István és Fejérvári Zoltán, Frankl Péter és a Kelemen Kvartett, Takács-Nagy Gábor vezényletével és Várjon Dénes közreműködésével a Manchester Camerata, Baráti Kristóf és Maxim Rysanov a Pannon Filharmonikusokkal, a Svéd Kamarazenekar pedig Martin Fröst klarinétművész-karmesterrel, az Auer Trió, a Kodály Vonósnégyes,
  • Prunyi Ilona zongoraművész, Oláh Vilmos hegedűművész, Bársony Péter brácsaművész, Kokas Dóra, Rohmann Ditta és Fenyő László csellóművész, Lajkó István zongoraművész, Boldoczki Gábor trombitaművész és a Capella Gabetta, a zongoraművészek közül szólóesttel Alexander Melnyikov, Farkas Gábor, Berecz Mihály és a Bartók Világverseny zongorafordulójának győztese, Szokolay Ádám, valamint Iveta Apkalna orgonaművész,
  • Kobajasi Kenicsiró, Kamp Salamon és Medveczky Ádám vezényletével a Nemzeti Ifjúsági Zenekar címmel kitüntetett Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara, az Amadinda Percussion Project, Kirill Gerstein zongoraművész egy Kocsis Zoltánra emlékező esten, Farkas Gábor zongoraművész és Szabadi Vilmos hegedűművész a kitűnő, fiatal francia csellista, Camille Thomas társaságában,
  • a Pázsint együttes, Tímár Sára, Karosi Júlia és muzsikustársai, valamint a Binder Trió.

Simon Izabella és Várjon Dénes zongoraművész-házaspár tematikus programja, a novemberi kamara.hu fesztivál ezúttal Proust nagyregénye, Az eltűnt idő nyomában köré szerveződik.

Az intézmény bérleteket a járványhelyzetre tekintettel nem bocsátott ki saját szervezésű eseményeire, de ezek előnyét pótolva árengedményt nyújt, ha valaki a tematikus sorozatokon belül több koncertre vesz jegyet egy időben.

Liszt Ferenc születésének 210. évfordulója alkalmából programsorozat lesz a Zeneakadémián október 9. és 22. között, Liszt Fesztivál elnevezéssel. A nyitónapon az Auer Trió matinékoncertje, Mūza Rubackytė zongoraművész, a 2019-es Bartók Világverseny zsűritagja szólóestje, a továbbiakban egyebek mellett a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont könyvbemutatói várják a közönséget.

Az immár hagyományos október 22-i, születésnapi hangverseny pedig ezúttal a Cziffra Fesztivállal együttműködésben valósul meg. Balázs János és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara Liszt, Brahms és Bartók műveit játssza. Ezen felül, a Müpa Liszt Ünnepének támogatásával többek közt a Liszt Múzeumban egy magyar és egy angol nyelvű konferencia, Klukon Edit és Ránki Dezső zongoraművészek minisorozata, Ránki Fülöp szólóestje, továbbá Liszt és Dante kapcsolatát bemutató kiállítás is megvalósul.

Az idei Bartók Világverseny ezúttal a vonósnégyes-formációknak szól, tizenhárom kvartett áll pódiumra az elődöntőben, Amerika, Ázsia és Európa fiatal tehetségei, köztük egy magyar együttes.

Az őszi szezon részletes programja a Zeneakadémia weboldalán olvasható.