Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Márkó és Barna síkideg podcast
- Indexvideó
- Podcast
- síkideg
- podcast
- lukka
- márkó és barna síkideg
TikTok-tanácsok: Hogyan válhatunk szuperszemélyiséggé?
További Kultúr cikkek
- A Transparency Internationalhez fordulnak az egyik legnagyobb magyar botrány ügyében
- Terítéken Menczer Tamás beszédstílusa, kifigurázták, mémek, dalok születtek róla
- Meghalt Olivia Hussey, aki Júliát játszotta Franco Zeffireli adaptációjában
- Snoop Dogg vett egy szatyornyi problémát
- Maggie Smith halálával egy korszak véget ért, de a Downton Abbey nem felejt
Az internetes coachokkal kezdtünk, akik motivációs videóikban ígérik, hogy „szuperszemélyiséggé” varázsolnak. Persze csak akkor, ha az ember befizet a kurzusaikra. Márkó szerint az ilyennel elsősorban az a baj, hogy ha mindenki szuperszemélyiséggé válik, akkor végül senki sem lesz az. A másik, hogy ezek az internetes coachok általában a „legócskább lúzerek”, akikre nem szabad hallgatni. Barna szerint a coachoknál csak egy rosszabb műfaj van, a PUA-k, azaz „pick up artistok”, akik csajozási tippeket osztanak meg közönségükkel. Persze ezek a srácok nem hogy életükben nem tudtak jól csajozni, de Luca szerint az ilyen PUA-praktikák sose működnek a lányoknál. Beszélgettünk még a mantrákról is, amiket sokan mondogatnak azért, hogy manifesztálják a jószerencsét.
Olyanokat ismételgetnek ilyenkor, hogy
„üdvözlöm a lehetőségeket, kapni fogok”,
vagy, hogy
„nyitott vagyok az univerzum minden jósága és bősége iránt”.
Luca azért megvédte a mantrázást, azt mesélte, neki az őszinteség a fontos, hiszen rengeteg olyan influenszert ismer, akik míg online csupaszív, mosolygós embernek tűnnek, a való életben bunkó seggfejek.
Beszélgettünk a trashTikTok élvonalába felkapaszkodott Varga Irénkéről is, aki ma már YouTube-on is tarol, interjúkra hívják. Varga Irénke az igazi trashkirálynő, akin sokan csak nevetnek és legalább ennyien szidnak, miközben ő maga elhiszi, hogy az emberek szeretik. Legutóbb például Balázsék beszélgettek vele, asszisztálva ahhoz, hogy Irénke meg van győződve arról, hogy a nyilvánosság elismeri a tehetségét, mint énekesnő. Luca szerint óriási felelősség van azokon, akik követik ezeket az embereket, növelve a közönségüket, tovább buzdítva őket. Márkó szerint azonban mindig is léteztek trashcelebek, akik tisztában vannak a saját szerepükkel.
Minden családban vannak olyan szavak, kifejezések, amiket exkluzívan csak abban a családban használnak. Barnáéknál például ilyen volt a „pupi”, így nevezték ugyanis a köldököt. Ő pedig meg volt győződve arról, hogy ez a köldök tisztességes neve, egészen addig, amíg élete első gyerektáborában nem szembesült azzal, hogy mások nem értik, miről beszél.
Márkóék családjában a taknyot nevezték „bubucnak”, de Lucát még a „cicakaki” kifejezéssel is sokkolni tudtuk. Mindenesetre az adásban megállapodtunk, hogy a köldökben felgyülemlett kosznak „pupuc” legyen a neve.
Luca egy történettel zárta az adást. Azt mesélte, egy ártatlan videója után özönleni kezdtek az alázó, szidalmazó kommentek. Márkó szerint nem érdemes ezekre reagálni, hiszen az ember úgy megmutatná a gyenge oldalát. Luca ezzel nem ért egyet, szerinte fontos kommunikálni, ha valami neki rosszul esik, így ugyanis talán rá tudja bírni az embereket arra, hogy ne sértegessék egymást az interneten.