Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMKelemen Barnabás nagy sikerrel debütált a londoni Cadogan Hallban
Az aradi vértanúk emléknapján tartott koncertet Dr. Kumin Ferenc nagykövet nyitotta meg, aki köszöntőjében kiemelte: bár a diplomáciai kapcsolatok százévesek, a magyar-brit együttműködés, egymás kölcsönös elismerése ennél sokkal régebbre nyúlik vissza és a teljes társadalmat átszövi.
Emlékeztetett arra, hogy a brit királyi család egy erdélyi magyar nemes, Rhédey Klaudia grófnő révén egyenes ági magyar felmenőkkel is rendelkezik.
A nagyszabású koncertet Liszt Ferenc Hamlet című szimfonikus költeménye nyitotta, ezután Kelemen Barnabás hegedűjátékával adta elő a zenekar Mozart 3. hegedűversenyét. A műsort Bartók Concerto zenekarra című műve zárta. A zenekart az észt Anu Tali, az új generáció egyik legkiemelkedőbb karmestere vezényelte.
A Royal Philharmonic Orchestra, Anu Tali és Kelemen Barnabás két vidéki koncertet is ad Nagy-Britanniában, október 7-én Readingben, október 8-án Coventryben lépnek fel.
Kelemen Barnabás hegedűművész briliáns technikájával és vibráló, szenvedélyes játékával hódította meg a világ legnevesebb koncerttermeit. A szólista és kamarazenész, fesztiválok művészeti vezetője néhány éve karmesterként is tevékenykedik.
(Borítókép: Bartha Botond / Liszt Intézet – Londoni Magyar Kulturális Központ)