Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- az eprésző kislány
- budaörsi latinovits színház
- alföldi róbert
- kortárs magyar dráma
- színház
- rendezés
Alföldi Róbert kortárs darabot rendez Budaörsön
Idei évada harmadik bemutatójára készül a Budaörsi Latinovits Színház. Az eprésző kislány című kortárs magyar dráma próbái már javában zajlanak, Varsányi Anna színdarabját Alföldi Róbert viszi színre a budaörsi társulat színészeivel; Bohoczki Sárával, Takács Katalinnal, Mertz Tiborral, Chován Gáborral, Hartai Petrával, Szőts Orsival, Fröhlich Kristóffal és Ilyés Róberttel.
A történet szerint egy határ menti magyar faluba megérkezik a budapesti rendező, hogy színpadra állítsa Az eprésző kislány című népballada adaptációját. A faluban hagyománya van a hagyományőrző előadásoknak, amiket évről évre egy lelkes amatőr társulat mutat be a kultúrházban.
Az egykori tanácselnök, a jelenlegi polgármester nemcsak a műkedvelő előadások állandó sztárja, de a közösség támasza, aki a fél falunak a keresztapja, a másik felének az esküvői tanúja, illetve a kuriózumnak számító vadászhétvégék szervezője is.
A fellépők között találjuk a helyi iskola magyartanárnőjét, a közért pénztárosnőjét, a darab technikusa pedig a jóképű erdész. A próbákra rendszeresen ellátogat a tanárnő anyósa, aki pálinkával, harapnivalóval és jó tanácsokkal látja el az alkalmi társulat tagjait. Emelkedik az alkoholszint, tetőfokára hág a hangulat és elszabadulnak az indulatok.
Szegeden dolgoztunk együtt, amikor Anna megmutatta nekem Az eprésző kislányt, ami egy nagyon furcsa, csavart szemszögből nézi a világot, ha akarom, abszurd, de annál még bonyolultabb egy kicsit. Miközben életképeket látunk egy falu életéből, a végére valahogy összerendeződnek ezek a színes giccsek
– mondta Alföldi Róbert az előadás olvasópróbáján.
Éljük a saját életünket, ezt a csodálatos magyar népszínművet, amihez képest Csepreghy Ferenc Piros bugyellárisa egy komoly darab, és akkor történik valami, ami mindent felülír, és ami mindenki alól kihúzza a szőnyeget. Egyszerre minden átértékelődik, és hirtelen minden más szemszögből láttatódik
– árulta el a készülő előadással kapcsolatban a rendező, aki immár negyedik alkalommal dolgozik együtt a budaörsi társulattal.
Az eprésző kislányt december 17-től láthatja a közönség.