Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÚjraindul a Roxy Rádió
A Roxy Rádió a radioroxy.hu domain alatt, valamint saját applikációjából lesz elérhető éjjel-nappal, méghozzá állítólag mindezt politika és bulvártartalmak nélkül – írja az MTI.
Az állomás csatlakozik a Danubius Rádió, a Juventus Rádió és a BDPST ROCK alkotta hármashoz: május 1-je után mind a négy csatorna felületein megtalálható majd mind a négy rádió, így toronymagasan a legnagyobb elérésű, egyedülálló online rádiós platform jön létre.
A saját felületek (weboldal, app) mellett a rádiós gyűjtőoldalon is megjelenik az új Roxy.
Volt, nincs, de lesz
A Roxy Rádió eredetileg 1999-ben kezdte a földfelszíni sugárzást, 2011-ben viszont bejelentették a rádió megszűnését. Még 2010-ben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) hozta nyilvánosságra, hogy a Roxy Rádió többéves elmaradással rendelkezik, összesen 91,1 millió forint díjtartozást halmozott fel. Így a Médiatanács 2010. november 10-én felmondta a rádió műsorszolgáltatási szerződését.
A Roxy Rádió jelmondata régen az volt, hogy:
A ma és a holnap slágerei
Kíváncsian várjuk, hogy 12 évvel a megszűnésük után mennyire tudják megszólítani a fiatalokat, és mennyire tudnak megjelenést biztosítani például azoknak az itthon kedvelt előadóknak, akik ismertségüket főként a közösségi médiának köszönhetik, és hiába tartanak telt házas bulikat, a rádiók nem feltétlenül játsszák a számaikat, de igazából ők jelentik a ma és sokszor a holnap slágereit is.