Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAkadálymentesített előadáson térnek vissza Jókai Mór regényének szereplői az Erkel Színházban
További Kultúr cikkek
Az előadás a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ), a MusicalNeked Produkció és a Civilút Alapítvány együttműködésében valósul meg. A program nagykövete Lengyel Zsófia, a Mindenki Képes Egyesület elnöke, látássérült parasportoló. Az előadásra a látássérült emberek kedvezményesen vásárolhatnak jegyet – áll a szervezők közleményében.
A három Baradlay fiú, Ödön, Richárd és Jenő, valamint édesanyjuk fordulatos története az 1848/49-es forradalom és szabadságharc viharában. Jókai Mór regényének musical adaptációja, a Kőszívű – A Baradlay-legenda a mindent legyőző testvéri és anyai szeretetről, a haza szolgálatáról és a szerelem erejéről tanúskodik.
A színházi előadást most látássérült emberek számára akadálymentesítve, audionarrációval kísérve mutatják be.
Magyarországon több tízezer olyan látássérült személy él, akik a színházi előadásokat csak audionarrációval élvezhetik igazán. Az akadálymentesített előadáson az audionarrátor „elbeszéli” a színpadon látható vizuális üzeneteket (testbeszéd, mozgás), hozzásegítve a látássérült nézőket a teljesebb élményhez. A vak és gyengénlátó emberekhez a narrátor által elmondott információ fej- vagy fülhallgatón keresztül jut el, így az ép látású nézőkkel együtt élvezhetik az előadást.
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége elkötelezetten dolgozik azért, hogy a vak és gyengénlátó emberek akadálymentesen férhessenek hozzá a közszolgáltatásokhoz, beleértve ebbe a kulturális értékekhez való egyenlő esélyű hozzáférést is
– mondta el dr. Nagy Sándor, az MVGYOSZ elnöke.
A május 21-i Kőszívű – A Baradlay-legenda előadáson Szőke-Tóth Cecília audionarrátor biztosítja az egyenlő esélyű hozzáférést a Tour Guide System rendszerén keresztül.
A színházi élmény mindenkié. Ezért kezdeményeztük az együttműködést a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségével, valamint a MusicalNeked Produkcióval. Együttesen meg tudjuk valósítani, hogy a vak és gyengénlátó emberek is átéljék a musical varázsát
– mondta Ruttkay Réka, a Civilút Alapítvány elnöke. Hozzátette, hogy az Alapítvány biztosítja az audionarrátort és a Tour Guide System rendszert.
Ott van a muzsika is
Szabó László, a musical producere szerint a színház a legösszetettebb művészeti élményt adja: képek, hangok, mozgás, látvány egysége. A musicalben pedig még ott van a muzsika is.
Büszkék vagyunk rá, hogy színházi produkcióinkat az elmúlt közel három évben százezer néző látogatta meg. És milyen furcsa, hogy most is mondok, hiszen most éppen arra készülünk, hogy azoknak is „megmutassuk” a Kőszívű – A Baradlay-legenda előadásunkat, akiknek nem tökéletes a látása, vagy éppenséggel teljesen vakok. Aligha létezik nagyobb kihívás és nagyobb öröm egy színházi produkciónak, mint hogy olyan embereknek játsszon, akik nem látnak. Büszkén és izgatottan készülünk az előadásra!
Az audionarrált előadást és a kedvezményes jegyvásárlási lehetőséget az MVGYOSZ is meghirdeti tagjai, illetve tagszervezetei körében. A kedvezményre jogosító kuponkódot az MVGYOSZ tagegyesületeitől kaphatják meg az érdeklődők.
Az együttműködésről készült videóanyag itt érhető el:
https://www.youtube.com/watch?v=IU62WVbVfFE