Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMDíjak átadásával zárult az 51. Tokaji Írótábor
Az előadásokon és szakmai vitákon túl egyebek mellett színházi előadás, kerekasztal-beszélgetések, folyóirat-bemutató, emlékfaültetés, emléktábla-avatás, borkóstoló és barátságos labdarúgó-mérkőzés várta az idei táborozókat és az érdeklődő közönséget. Esténként pedig színházi előadás és koncertek szórakoztatták a résztvevőket – olvasható a szervezők közleményében. A rendezvénysorozat augusztus 16-án díjak átadásával zárult.
- A Tokaji Írótábor díját idén Smid Róbert kritikus, irodalomtörténész, egyetemi oktató, a kortárs magyar irodalom szakértője kapta.
- Nagyhordó-díjban részesült Kovács István Széchenyi- és József Attila-díjas költő, műfordító, történész, diplomata, a legendás Kilencek költőcsoport tagja, a lengyel–magyar kapcsolatok kutatója.
- Hordó-díjjal Lajtos Nóra költőt és Végh Dudás Máriát, az Írótábor 30 éve hűséges könyvelőjét, gazdasági munkatársát, valamint Makai Gergelyt, a Tokaj-Hétszőlő Zrt. birtokigazgatóját tüntette ki az elnökség.
A kitüntetéseket Bánné dr. Gál Boglárka, Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Közgyűlésének elnöke és Posta György, Tokaj város polgármestere adták át a díjazottaknak, akiknek munkásságát Mezey Katalin, Erős Kinga, L. Simon László és Soltész Márton méltatták.
A záró napon avatták fel a tokaji Millenniumi Irodalmi Emlékpark két új alkotását is: Béres János szobrászművész Petőfi-Madách 200 című domborművét Demeter Szilárd, Oláh Katalin szobrászművész Oláh János költőt ábrázoló művét pedig Kovács István ajánlotta a közösség figyelmébe. Ugyanitt emlékfát ültettek a tavaly elhunyt kiváló irodalomtörténész, Kabdebó Lóránt tiszteletére is. Az 51. Tokaji Írótáborban idén közel kétszázan vettek részt.