Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMFurcsa dolgot lehet mától örökbe fogadni
A rendezvény keretében a látogatók nemcsak a műalkotásokat fedezhetik fel, hanem közvetlen kapcsolatba léphetnek az alkotókkal is, támogatva pályájukat, hozzájárulva a művészet jövőjéhez.
Ahogy a sajtóközleményből is kiderült, az év egyik legmeghatározóbb művészeti eseményeként a Godot Art Expo egy egyedülálló kezdeményezéssel igyekszik az alkotó és befogadó, a művész és a művészetre nyitott közönség közötti kapcsolatot elmélyíteni.
Segítő kezdeményezés
A Fogadj örökbe egy képzőművészt! koncepció új lehetőséget kínál arra, hogy az érdeklődők jobban megismerhessék a kortárs tehetségeket, akiknek így nemcsak a munkásságukat támogatják, de a művészet jövőjéhez is hozzájárulnak.
A látogatók azzal, hogy megvásárolnak egy műtárgyat, »örökbe fogadják« a művészt, ezzel személyes kapcsolatot teremtve az alkotó művészi világával
– fogalmazott Laczkovich Borbála, az intézet művészeti vezetője.
Az októberi rendezvényre kétszáz fiatal képzőművész több mint kétezer alkotását válogatták be. A kiállított műveket „gerilla áron”, vagyis kedvezményesen szerezhetik be az érdeklődők. A vásárlással közvetlenül támogathatják a fiatal művészek karrierjét, elősegítve az alkotói közösség fejlődését.
Fenntartható koncepció
A Godot Kortárs Művészeti Intézet legújabb kezdeményezésével azt a komplex művészettámogató ökoszisztémát kívánja tovább erősíteni, amely a fenntarthatóság szempontjait szem előtt tartva nyújt megoldást arra, hogy az alkotók a művészetükből éljenek, és így legyenek ismertek, elismertek.
A Godot Art Expo október 17-én már egy különleges 0. napi programmal várja az érdeklődőket,
ahol a fogyasztható művészet is valósággá válik. A szervezők október 18. és 29. között várják a látogatókat a Godot Kortárs Művészeti Intézet Óbudai (Fényes Adolf utca 21.) magánmúzeumában.