Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- madách színház
- six
- musical
- horányi júlia
- hien nguyen
- muri enikő
- singh viki
- herceg erika
- veres mónika
- szirtes tamás
- kritika
Pofátlanul tökéletes a Madách Színház új koncertmusicalje
További Kultúr cikkek
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
- Rendkívüli turnéra indítják Olaszország egyik legféltettebb gyűjteményét
- Tilda Swinton rangos elismerést vehet át
A brit musical VIII. Henrik hat feleségét mutatja be popzenei környezetben. A kétszeres Tony-díjas darab Aragóniai Katalin, Boleyn Anna, Seymour Johanna, Anna von Kleve, Howard Katalin és Parr Katalin történetét emeli át modern környezetbe vicces szövegeivel, gyönyörű jelmezeivel – és aréna koncertre emlékeztető látványvilágával. Az előadás legújabb állomása Budapest.
A királynőkből popsztárok lesznek és világkörüli turnéra indulnak
– mondta a darabról Szirtes Tamás a premier előtt.
Mert a SIX tényleg inkább koncert, mint tradicionális musical. A két szereposztás közül az egyik ráadásul valóban popénekesekkel készült. Horányi Juli, Muri Enikő, Singh Viki, Herceg Erika, Hien és Veres Mónika Nika ráadásul tökéletes a szerepre. Nem csak énekhangban, de színészi játékban is meglepően kiemelkedőt nyújtanak.
Nemzetközi kínálat
Be kell vallanom, félve ültem be a darabra, hiszen az eredeti koncertmusical nem éppen a kedvencem, sem zeneileg, sem szöveg szempontjából. Ám azt kell mondanom, hogy rég csalódtam ennyire pozitívan. Ritkán fordul elő, hogy a magyar fordítás jobbra sikerül, mint az eredeti szöveg. Bárány Ferenc és Litkai Gergely ezt is megoldotta.
A magyar dalszövegek és prózák viccesebbek, okosabbak és jóval kevésbé kínosak, mint az angol verzió.
Soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani , de inkább hallgatnám a magyar változatot, mint az eredetit. A szövegbe még kifejezetten Budapestre vonatkozó poénokat is belecsempésztek az írók, ezzel megteremtve a turné hangulatot.
A jelmezek Rományi Nóra tervezésében bőven elérik a nemzetközi verziók minőségét és szépségét. A látvány tökéletes, a képi poénok hozzáadnak a musical világához, és a fináléban megjelenő élő közvetítés a LED-falakon hozza a koncerthangulatot.
Az élő zene sokat ad az előadáshoz, ráadásul a színház női zenészeket választott ki a feladatra. Az egyetlen hátulütő az, hogy bár a színpadon vannak, elbújtatták őket a LED-falak mögé, így a zenészeket csak az első sorokból és a színpadon elhelyezett nézőtérről lehet látni.
Éljenek a popdívák!
A grandiózus látvány, az aprólékos jelmeztervezés és a kiváló zenészek mellett egyértelműen a tökéletes szereposztás viszi el a show-t.
- Aragóniai Katalin szerepében szórakoztató dialógusaival és játékával tündököl Horányi Juli.
- Muri Enikő Boley Annája sírva röhögős, a hat énekesnő közül ő a legkomfortosabb a prózai részekben.
- A Seymour Johannát alakító Singh Viki olyat énekel a darab közepén, hogy attól a száj tátva marad.
- Herceg Erika Anna von Kleve-je talán a legviccesebb. Az ex-mentoron látszik, hogy női zenekarban énekelt, ő hozza legjobban a táncokat, de színészi játéka és mimikája is fergeteges.
- Howard Katalin szerepében Hien-t láthatjuk, brutál hangjával viszi le la fejünket.
- A Parr Katalint alakító Veres Mónika Nikáról pedig le sem tudjuk venni a tekintetünket.
A közönség valóban koncerten érezhette magát, főleg a fináléban. Az utolsó dal alatt az énekesnők felállították a közönséget és még videózni és fotózni is lehetett mobillal.
A fiatalok körében évek óta népszerű SIX igazi Z generációs musical, ami nem csak a Z generáció számára lehet izgalmas. A Madách Színháznak sikerült berobbantania az évadot a dupla premierrel.
Míg a Pretty Woman tradicionális musicalként dobja fel a műsort, addig a SIX -en látszik az újítás iránti vágy, és a színháznak sikerült megugrania a lécet, amit a modernizálás felé vezető úton önmagának felállított.
(Borítókép: Jardek Szabina / Madách Színház)