Nincs megállás, újabb díjat zsebelt be a magyar film
További Kultúr cikkek
- Egy város, ahol az ének hozzátartozik a szolgáltatáshoz, igaz, megkérik az árát
- Öt kontinens versenyzői küzdöttek a fődíjért, most kiderült, kik voltak a legjobbak
- Demográfiai robbanás: Oscar-díjas filmmogulok családjával gyarapodott a magyarság
- Lovasi Eszter: Azt éreztem, hogy megszakad a szívem
- Húsz év telt el, de még mindig milliók imádják a kitalált világot
A 11 perces animációs film májusban a cannes-i filmfesztiválon Arany Pálma-díjat kapott, júniusban pedig az Annecyi Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon is díjazták, Les Arcsban 15 másik alkotással versenyzett a rövidfilmes szekcióban – szúrta ki a Kultúra.hu.
Az animációs kisfilm a francia Miyu és a magyar Boddah cég gyártásában készült, a producerei Emmanuel-Alain Raynal és Pierre Baussaron, valamint Osváth Gábor és Lukács Péter Benjámin. Az önéletrajzi ihletésű alkotás hangmérnöke Lukács Péter Benjámin volt. A 27 bejutott abba a 15 produkcióból álló mezőnybe is, amelyből az Amerikai Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia kiválasztja majd a rövid animációk Oscar-jelöltjeit.
A kétezer méter magasan fekvő francia síparadicsom filmes találkozója az európai független filmművészetet helyezi középpontba, és a műfajok sokszínűségének bemutatására törekszik. Az idén meghívott több mint száz európai szerzői nagyjátékfilm közül számos alkotást itt vetítenek először Franciaországban, még a mozibemutató előtt.
Seregszemléről seregszemlére
A hivatalos versenyprogramban versenyzett Reisz Gábor számos fesztiválon díjazott Magyarázat mindenre című filmje, nyolc másik alkotással. A film elnyerte a Cineuropa európai filmes szakmai portál ötezer eurós pénzdíjjal járó különdíját, Adonyi-Walsh Gáspárt pedig a filmben nyújtott alakításáért díjazták.
A Kristály Nyíl elnevezésű fődíjat az Aszgar Farhadi Oscar-díjas iráni filmrendező által vezetett öttagú zsűri Marija Kavtaradze litván rendezőnő Slow című filmjének ítélte oda.
A seregszemlén további két magyar filmet is vetítettek: a Jeunesse elnevezésű kategóriába Gauder Áron Kojot négy lelke című animációs filmjét, míg a Műanyag égbolt című, szintén animációs filmet, Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta alkotását a Playtime elnevezésű válogatásban mutatták be.
Mint azt megírtuk, a valódi jelöltek listájára ugyan még várni kell, az Akadémia azonban tíz kategóriában már most nyilvánosságra hozta azt a szűkített listát, amelyből végül kiválasztják a szerencséseket. A legjobb animációs film kategóriában Buda Flóra Anna 27 című animációs filmje is helyet kapott.