Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMBrain Bar − ez a fesztivál megváltoztathatja a jövőt!
Századunk nagy kérdéseiből az idei Brain Baron sem lesz hiány. Hogy például:
- Van-e ellenszer a figyelemzavarra?
- Létezik-e határa a mesterséges intelligencia fejlődésének?
- Tényleg az influencerek jelentik a kapitalizmus jövőjét?
- Hogyan lehet jól befektetni akár egy egészen kis összegű megtakarítást is?
A válaszokat pedig a diákok és pedagógusok számára ingyenes fesztiválon kapjuk meg, amelynek 2024. szeptember 26–27-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
Számonkérhető a Z generáció?
Nem csoda, hogy a jövőtervezés egyre nehezebb a fiataloknak. Háborúk, klímaválság és napról napra okosabbnak tűnő gépi intelligenciák. A Z generációnak ma válságok egész sora közepette kell barátokat, iskolát, életcélt választania.
A Brain Bar saját kutatásai szerint a pályakezdők fele egyáltalán nem tudja, milyen irányba induljon el, 41 százaléka pedig kifejezetten fél a jövőtől. Így felvetődik a kérdés, számonkérhető-e az a fiatal, aki nem tud optimistán gondolni a következő évtizedekre.
Helyesen vagy felelőtlenül cselekszik, aki jelen körülmények között derűlátásra biztatja a tizen- és huszonéveseket?
A Brain Bar abban hisz, hogy üres szavak helyett tudással, inspirációval és hasznos kapcsolatokkal kell támogatni a jövő nemzedékeit.
Az élhetőbb jövőképért
A Brain Bar tíz év alatt olyan világhírű előadókat hozott Magyarországra, mint a filozófus Jordan Peterson, a Nemzetközi Űrállomás parancsnoka, Chris Hadfield vagy éppen Sophia, a bolygó legismertebb emberszabású robotja. Elismert hazai és külföldi szakértőivel, színpadi vitáival a fesztivál idén is olyan eszközöket ad a látogatók kezébe, amelyek segítségével élhetőbb és tartalmasabb jövőképet alkothatnak maguknak.
Tavaly az akkumulátorgyárakról és az iskolák jövőjéről rendezett viták, valamint Esther Perel világhírű amerikai pszichológus társas magányról szóló előadása volt a legnépszerűbb. Természetesen idén is a Z generáció életét leginkább meghatározó kérdésekre fognak összpontosítani, hiszen ők az elsődleges célcsoport, ők azok, akik a világot meg tudják változtatni.
A szervezők idén először teljes gimnáziumi osztályok regisztrációját is várják. Akik már nem tanulnak, és nem is tanítanak, a Brain Bar honlapján kedvezményes early bird jegyeket találnak, a legfrissebb információkat pedig a Facebook-eseményben lehet folyamatosan nyomon követni.
(Borítókép: Liszkay Lilla / Brain Bar)