Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- dead poet society
- zenekar
- rock
- amerika
- zene
- sziget fesztivál
- 2024
- energia
- berklee college of music
Ez a zenekar tuti felszántja a Sziget Fesztivál színpadát
További Kultúr cikkek
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
- Kiderült, milyen veszteség érheti a magyar kultúrát
- Meghalt Kalmár Márton szobrászművész
- Az olasz playboy, aki elképesztő nélkülözés után vált legendává
- Sokan estek áldozatul a csonkításnak, amelyet ráadásul saját maguk hajtottak végre
A rock halott? Szó sincs róla. Ezt nemcsak a telt házas AC/DC-, Guns N’ Roses-, Aerosmith- és Rammstein-bulik mutatják, hanem a fiatalabb generációk törekvése is, hogy súlyosan betorzított gitárokkal felszántsák a színpadot. Ebből pedig az idei Sziget Fesztiválon is fogunk kapni. De még milyet.
A Dead Poet Society Bostonban alakult, akárcsak a korábban említett Aerosmith, ami már önmagában jó ómen. Persze ez még nem elég ahhoz, hogy jó és sikeres legyen az, amit csinálnak – márpedig jó és sikeres, amit csinálnak. A négy srác nem leértékelt oktató DVD-kből tanult meg zenélni, mindannyian a Bostoni Berklee College of Music padjait koptatták, amely a világ egyik, ha nem a legjobb könnyűzenei képzését biztosítja.
A rock új hangja
Kifejezetten súlyos riffeket produkálnak a mélyre hangolt gitárjaikkal, valahogy mégis slágeres dallamokat írnak refrénjeikbe. Az énekesük, Jack Underkofler egyedi hangja pedig abszolút megjegyezhetővé teszi a zenekart. A srác úgy néz ki,
mintha most lépett volna ki a Trainspottingból,
az imidzse pedig remekül passzol a zenei stílusukhoz. Tenor hangja talán a Wolfmotherből ismert Andrew Stockdale-éhez hasonlít a leginkább, élmény hallgatni a vibrátóját. Zenéjük többféle hangulatot közvetít, mégis egységes. A lazább posztpunkos My Condition című daltól kezdve az Imagine Dragonst idéző HURTig mindenben otthon érzik magukat. Nem másolásról van szó, teljes mértékben saját magukat adják, akkor is, ha éppen nem a hasonló zenék állnak a divat középpontjában.
A képzett zenészek sokszor elvesztik képességüket az egyszerűbb dolgok megalkotásához, öncélúvá válnak, amit a nagyközönség képtelen befogadni. A Dead Poet Society tagjai tudásuk nagyjából 60 százalékát mutatják be, adva ezzel a zenélésnek és a közönség tűrőképességének is. Nem beszélve arról, hogy minden koncertjükön, kivétel nélkül lemezminőségben játszanak.
A frontember a HammerWorldnek beszélt arról, hogy mit akarnak adni a rajongóknak legújabb lemezükkel:
Szeretnénk az igazsággal otthagyni őket. Mindez nem olyan egyszerű, mint hogy azt mondanánk, azt akarjuk, hogy a zenénk pozitív szemlélettel hagyja ott az embereket. Azt akarjuk, hogy a zene beszéljen, bárhol is találják magukat. Azt akarjuk, hogy az emberek azt érezzék, bármit is élnek át, az helytálló, függetlenül attól, hogy milyen ponton vannak az életükben.
2013-ban alakultak, első nagylemezüket pedig 2015-ben jelentették meg Axiom címen. Igazán ismertek a 2021-es -!- nevű albumon szereplő .intoodeep. című dalukkal lettek, amit több mint 20 millióan hallgattak meg eddig a Spotifyon. Legutóbbi anyaguk, a Fission idén jelent meg, és alaposan meg is turnéztatják. 2024-ben már a második koncertjüket adják majd a Sziget Fesztiválon, ugyanis február végén az Akvárium Klubban léptek fel. Akkor sajnos nem tudtuk megnézni őket, de a szigetes koncertjüket semmi pénzért nem hagynánk ki.