Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMIsmét Szigligetre költözik a Centrál Színház
„Minden sikeres férfi mögött egy nő áll. A nő mögött pedig a férfi felesége. Igaz ez Virág úrra is, a vidéki csárda tulajdonosára, aki, miután nagy összeget nyert a lottón, felkelti Ilonka, a cukrászlány érdeklődését. Így felesége, a bájos Marianne, a démoni Delilához hasonlóan kénytelen cselekedni, bevetve a női rafinéria teljes arzenálját, hogy megmentse házasságát” − szól a Delila rövid ismertetője, amely Molnár Ferenc háború előtti utolsó vígszínházi bemutatója volt.
„Nagyon sok Molnár Ferencet játszottam már, és az mindig ajándék. Csodálatos írónak tartom és nagyon szeretem, hogy érzelemdús emberi történeteket ír, sok humorral. A Delila igazi női darab, a nőt ünnepli, miközben a férfiaknak is izgalmas lehetőséget kínál arra, hogy kicsit belelássanak a női lélekbe” – idézi a Delilával Balsai Móni szavait a sajtóanyag.
Mivel az előadás a következő évadban már nem lesz a Centrál műsorán, érdemes utoljára Szigligeten, a hat előadás egyikén megnézni.
Molnár Ferenc egyik leghíresebb darabja, a Játék a kastélyban is műsorra kerül. Molnár Ferenc színházi pályája csúcsán, 48 évesen, már világhírű szerzőként írta ezt a darabot, amely vallomás a színház hatalmáról.
„Banálisnak tűnhet ez az édes játék, azonban túlzás nélkül állítom, hogy a darab finoman csiszolt gyémánt. Arról mesél, hogy a színház ugyan nem tudja megváltoztatni az életünket de képes elhitetni velünk egy szebb valóságot” – vallja az előadás rendezője, Puskás Tamás.