Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTehetségkutató program indul fiatal operettművészek számára
További Kultúr cikkek
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
- Rendkívüli turnéra indítják Olaszország egyik legféltettebb gyűjteményét
- Tilda Swinton rangos elismerést vehet át
- Felrobbantott Duna-híd Esztergomban – így telt Magyarország legborzasztóbb karácsonya
A 2024. június 21-én tragikusan elhunyt Vadász Zsolt nemcsak Tasziló szerepét játszotta és énekelte A Mester és Marica előadásában, hanem ötletgazdája, kreatív producere is volt a szcenírozott koncertnek, amelyben a Marica grófnő összes dala elhangzik, illetve egy keretjáték keretében maga Kálmán Imre emlékezik vissza a darab születésére, életére, munkásságára. Az előadást a Vadász Zsolt által jegyzett Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány hozta létre a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával.
A produkció szereplői a Benczúr Kerti Estéken tartott első nyilvános budapesti előadást Vadász Zsolt emlékének szentelték, majd bejelentették, hogy a 2024/2025-ös színházi évadtól a Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány keretében, az Artist Center Agency szervezésében elindítják a Vadász Zsolt Operett Tehetséggondozó Programot, amelynek három célja van.
- A bonviván emlékének és örökségének ápolása,
- új, klasszikus operett-előadások és koncertek létrehozása,
- fiatal tenoristák, operettbonvivánok pályájának segítése.
A produkció főszereplői, Szendy Szilvi, Peller Károly, Laki Péter, Dézsy Szabó Gábor, élükön Lukács Anita primadonnával, Vadász Zsolt özvegyével, egyetértettek abban, hogy legmegfelelőbben fiatal, az operett műfaja iránt elkötelezett tenoristák patronálásával viszik tovább a Vadász Zsolt által képviselt bonvivánkaraktert.
A művészek és a háttércsapat ének- és színészmesterség-órákkal, fellépések szervezésével, PR-marketing-támogatással szeretné a pályakezdő művészeket segíteni. Kezdeményezésükhöz azonnal társult a Benczúr Kerti Estéknek helyet adó Benczúr Ház Kulturális Központ, valamint nemzetközi tapasztalataival és kapcsolataival az ügy mellé állt Kálmán Yvonne, a Marica grófnő komponistájának, Kálmán Imrének Mexikóban élő lánya.
A Vadász Zsolt Operett Tehetséggondozó Programra pályakezdő művészt, tenoristát bárki jelölhet, minden évben október 24-éig, a magyar operett napjáig, Kálmán Imre születésnapjáig. Ezek után a kiválasztott művészekkel folyamatosan foglalkozik az alapítvány, minden téren segíti pályájukat.
A Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány saját operett-előadásain is fellépési lehetőséget biztosít majd a fiatal művészeknek, illetve jelenleg több magyarországi színházzal is tárgyal, amelyek a jövőben részt vesznek a tehetséggondozó programban és Vadász Zsolt emlékének ápolásában.