Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMGraffitiért perel a dúsgazdag angol szobrász
Egy 16 éves graffitistől perelné el élete egyik első eladott művészeti alkotásának árát Anglia egyik legismertebb kortárs képzőművésze, Damien Hirst. A 43 éves művész az YBA (Young British Artists) képzőművészeti csoport tagja, és így az utóbbi évtizedek műalkotásait gyűjtők egyik nagy kedvence. A művész egyik leghíresebb műalkotása az Isten szeretete című alkotás, amely tulajdonképpen egy platinából készül, több mint nyolcezer gyémánttal kirakott emberi koponya. A műtárgy tavaly több mint 50 millió fontért került a művésztől első tulajdonosához, de Hirst ennek ellenére úgy tartja, hogy a művészetből nem a művészek gazdagodnak meg.
Talán éppen ezért perelte be a művész azt a tizenhat éves fiút, aki Cartrain néven kezdett graffitizni, és az utóbbi hónapokban a 100artworks.com online galérián 60 és 250 font közötti áron kínálja Miki egeret, George Busht ábrázoló rajzait és kollázsait. Damien Hirst a Private Eye angol szatirikus lap információi szerint a holnapon böngészve vette észre, hogy az egyik 65 font kikiáltási áron online licitre bocsátott kollázs hátterében feltűnik az egyik szobra is, ezért utasította jogászait, hogy pereljék el a fiatal művésztől a képért kapott teljes összeget. A lapnak az online galéria egyébként azt mondta, hogy a kép végül 200 font körüli áron, azaz valamivel több mint 60 ezer forintért talált gazdára.
Damien Hirst néhány képéért egy aukción éppen azon a héten fizettek 95,7 millió fontot, amikor Cartrain is eladta a kifogásolt kollázst. Amikor a szatirikus lap munkatársa emiatt mohósággal vádolta Damien Hirstöt, ő azzal védekezett, hogy az árverésen képeiért adott közel hárommilliárd forintnak csak töredékét kapta ő.