További Cikkek cikkek
"Óriási lesz a film iránti érdeklődés"- tette hozzá Angelusz Iván, a cég ügyvezetője. "Ez Kanada első aranyérme az olimpián. A torna a harmincmilliós országban nem a legnépszerűbb sport, de most rögzítik a Shewfelt nevet, és ez megnöveli a film értékét a tárgyalásokon, ahogy majd később a nézettségét is."
Nem kell átírni a happy endet
Klikk a képre! |
"Mindenkit levert" - tér vissza Hajdu Szabolcs a "férfi tornában igen fiatalnak számító", 22 éves Shewfelt olimpiai győzelmére, aki talajon nagyon szoros küzdelemben előzte meg a román Dragulescut, valamint a bolgár Jovcsevet.
Ennek a film forgatókönyvírójaként örül különösen, mert így nem kell átírnia a happy endet. A film végére ugyanis győzelmet írt, de a Debrecenben rendezett világbajnokságon 2002-ben "Kyle csúnyát rontott, kihagyott egy elemet és csak a negyedik lett" - fogalmazott a rendező, aki két éve követi kamerával az edző-tanítvány párost a nagyobb versenyekre, hogy anyagot gyűjtsön a filmhez.
Money, money, money
"A film 350 millió forintos előállítási költségén nem változtatunk" - mondta Angelusz Iván. A magyar fél 250 milliót "tud reálisan előteremteni", és ha továbbra is csak 100 milliót fizet a külföldi partner, akkor "megfelelő marad a koprodukciós százalék". Jelenleg kanadai illetve francia cégekkel folytatnak tárgyalásokat.
A Katapult Film az év elején szerződött a Pataki Ági és Kovács Gábor vezette Filmpartners reklámfilmgyártó céggel, akik "a forgatókönyvírásban is közreműködtek, illetve szponzori támogatásokat szereznek a filmnek". A tévék közül pedig a TV2 lesz a partner.
"A pályázható pénzek nagyrészét már elhoztuk" - mondta Angelusz. A Magyarországon átlagos költségvetésűnek számító film a Magyar Mozgókép Közalapítvány egyik legmagasabb támogatásában (100 millió forint) részesült, és a Nemzeti Kulturális Alapprogramtól is kapott már 30 milliót.
Mikor elköszöntem, Hajdu még zárásként összefoglalta harmadik filmjének paramétereit: "Ez egy műfajtalan, tornászokról szóló film lesz, amit én csinálok".