Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMSean Bean-totó: Íme jó válaszok
Ide gyűjtöttük össze az Index Sean Bean-haláltotójának helyes válaszait, a filmekből kivágott részletekkel. Vigyázat, spoilerveszély! Ha a Gyűrűk urán és az Aranyszemen kívül még nem látott olyan Sean Bean-filmet, amiben a színész meghal, semmiképpen se olvasson tovább!
Caravaggio (1986)
Sean Bean első, tévéepizódos beugrásokat követő, komolyabb szerepe Ranuccio volt Derek Jarman szürreális Caravaggio-drámájában. Késsel vágták el benne a torkát.
Férfias játékok (1992)
Míg az 1988-as Mesemondóban jóságos hercegként tűnt fel Sean Bean, a 90-es évektől mindig őt hívták, ha angol akcentusú főgonosz kellett egy amerikai filmbe. A Tom Clancy-regényből készült Férfias játékokban IRA-terroristát alakított, aki egy lángoló motorcsónak vasmacskájára nyársalódott fel, miközben Harrison Forddal verekedett.
Goldeneye (1995)
Ebben a filmben Sean Bean kétszer is meghal: egyszer a gonoszok intézik el, mert ő a 006-os ügynök, aztán persze kiderül, hogy valójában ő a gonosz, ezért Bond a filmvégi nagy leszámolásban lelöki a magasból az óriásradar tányérjára, és rárobbantja az egész hóbelevancot.
Ronin (1998)
Ez a film természetesen kakukktojás: Sean Bean kivételesen nem hal meg benne sehogy.
Essex Boys (2000)
Ebben a nálunk nem túl ismert krimiben az essexi drogmaffia nem viccel: miután pár puskás-bőrdzsekis nehézfiú kilyuggatja a kocsit, amiben Sean Bean ül, kedvenc brit színészünket is fejbelövik egy shotgunnal.
Gyűrűk Ura (2001)
A túlerőben lévő orkokat aprító Boromirt egy vicsorgó uruk-hai nyilazza le az Amon Hen-i csatában, de ezt úgyis mindenki tudja.
Equilibrium (2002)
Ebben az 1984-be oltott, mátrixos 451 Fahrenheitben a stukkerharcművész Christian Bale lövi keresztül Sean Beant egy templomban, a Yeats-kötetével együtt.
Országúti ámokfutó (2007)
Mivel ebben a filmben Bean a címszereplő országúti ámokfutó, elkerülhetetlen a halála: az abuzált női főszereplő shotgunnal fejbelövi az autópálya betonján.
Black Death (2010)
A Gyűrűk Ura óta mindig Sean Beannek szólnak, ha egy kardozó, bőrpáncélos, marcona fickónak meg kell halnia valami kosztümös történelmi filmben vagy fantasyben. Ebben a pestisjárványos, darkos sztoriban kötelet kötnek Bean végtagjaira és felnégyelik, mint Koppány vezért.
Trónok harca (2011)
Aki még csak most kezdte el nézni a sorozatot vagy már megvette a regényt, de még nem ért a végére, most nagyon utálni fog minket: a végletekig becsületes, de csökönyös Eddard Starkot lefejezik egy karddal Királyvár főterén.