Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz ellen-Oscarként számon tartott Arany Málna (Razzie Awards) jelölőbizottsága ezúttal sem volt kíméletes a filmipar nagyjaival: kilencvenes évek elején készített Elemi ösztön 2006-os folytatása összesen hét jelölést zsebelt be, köztük a legrosszabb film, legrosszabb színésznő (Sharon Stone), legrosszabb férfi mellékszereplő (David Thewlis) és a legrosszabb rendező (Michael Caton-Jones) kategóriában. Kikaptak a Wayans fivérek is, akiket szintén hét jelöléssel büntettek.
Sharon Stone
Sharon Stone (aki a Scorsese által rendezett Casinóért korábban Oscarra is jelöltek) ezúttal nem került túl illusztris társaságba: vetélytársai a hollywoodi pratilány, Lindsay Lohan (Ilyen a formám), Kristina Locken (Bloodrayne), Jessica Simpson, és a Duff nővérek, Hilary és Haylie lesznek. Ugyanezen kategória férfi jelöltjei között Cage mellett Tim Allen, és a többszörös Málna-visszaeső, Rob Schneider szerepelnek, na és persze a már említett Marlon és Shawn Wayans.
A legrosszabb női mellékszereplő kategória jelöltjei közül érdemes megemlíteni Kate Bosworth nevét (Superman visszatér), a Baywatch egykori kebelcsodáját, Carmen Electrát, és a magyar nézők számára a leginkább a Lost című sorozatból ismert Michelle Rodriguezt. A férfiaknál Málnás lehet a negyed évszázada a Gandhiért még Oscarral kitüntetett Ben Kingsley, a nagy nevettető, Danny DeVito, és a fénykorán már túl lévő Martin Short.
Az Arany Málna-díjat az Oscar-gála előestéjén adják át, 27. alkalommal. A díjat John Wilson alapította 1980-ban, azzal a céllal, hogy megfricskázza a filmipar legrosszabbjait. Díjazzák a legrosszabb alakításokat, mellékszereplőket, forgatókönyveket, dalszövegeket, rendezőket, és természetesen a filmeket.