Az akció a szinkronszínészek szabad döntése, "nem lehet ellenőrizni őket" - mutatott rá Konrád Antal, megjegyezve, hogy mivel a szinkronszínészek nem alkalmazottként dolgoznak, hivatalosan nem is minősül sztrájknak a mostani munkabeszüntetés, s így adataik sincsenek arról, hogy hányan nem vállalnak munkát.
"A szakszervezet bejelentette az akciót, a stúdiók pedig átszervezték a munkát. Néhány stúdió egyáltalán nem dolgoztat, a többieknek sikerült rávenni néhány színészt, hogy dolgozzanak, néhány stúdióvezető pedig megfenyegette a csatlakozni kívánó művészeket " - fogalmazott a szakszervezeti vezető.
A március végén, április 10-12-re meghirdetett akció célja a szakszervezet nyilatkozata szerint "a magyar szinkron színvonalának emelése, valamint a szinkronstúdiókban bármilyen feladatot vállalók anyagi és művészi elismerésének javítása".
Konrád Antal az MTI-nek adott korábbi nyilatkozatában azt is kilátásba helyezte: ha a háromnapos munkamegtagadás nem vezet eredményre, akkor olyan hosszú ideig nem vállalnak munkát, amivel kárt okozhatnak.
Az MTI által megkeresett szinkronstúdió, a Masterfilm Digital Hungary ügyvezető igazgatója szerint elenyésző azoknak a dolgozóknak a száma, akik kifejezetten a felhívás miatt nem vállaltak munkát.
A stúdióban dolgozó több mint száz alkalmazott közül mindössze öten írták alá a munkabeszüntetésről szóló felhívást - mondta Bor Zoltán, hozzátéve, hogy mintegy húsz dolgozó vidéki útra hivatkozva maradt távol.
Az ügyvezető igazgató korábban úgy fogalmazott, hogy a mostani "sztrájk" nem jó eszköz a jövőbeni sikerekhez, "csakis a művésztársak megosztására, egymás ellen hangolására és félelemkeltésre alkalmas".