Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Kritika cikkek
A közelmúlt összes romantikus, vagy társkeresős mozijainak jeleneteit zsúfolják össze lexikonszerű kíméletlenséggel és humorérzékkel. A poénok egy része tehát paródia, a másik csak szimplán gusztustalan. A randaguru egy fekete törpe, ez még a Will Smith-es A randigurura utal árnyaltan, viszont az utóbbiba sorolható az, amikor a házicica a WC-n ül és hatalmasakat fingik, majd később összejön egy öregasszonnyal, vagy az, hogy a kövér lánynak egy egész csirkeszárny rohad a fogai között.
A színészi alakítások is ennek a színvonalnak felelnek meg: az Amerikai pitében megismert főszereplő lány, Alyson Hannigan összesen két arckifejezést variálgat, de ezzel is lejátssza a többi szereplőt, akik szintén nem Shakespeare-színészek: a jó arcmemóriával rendelkezők a Horrorra akadva néhány szereplőjét is felismerhetik, Eddie Griffin pedig a Tök alsóban szerepelt Rob Schneider oldalán.
Van történet is
A történet szerint Julia (Alyson Hannigan) az irgalmatlanul kövér lány a sovány szőke hercegre vár. Elmegy a randaguruhoz, aki jó nőt varázsol belőle, majd egy Nagy Ő-műsorban rá is talál a szőke hercegre, brit Grant Funkyerdoderrelre (Adam Campbell). Most már csak össze kellene házasodniuk, csakhogy Julia fekete bőrű görög-japán-zsidó apukája nagyon ellenzi ezt a kapcsolatot.
Hogy miért ellenzi, az tökmindegy, ebben a filmben az eseményeket a különböző romantikus filmek fordulatai mozgatják, de úgy, hogy az egyes epizódok nem kapcsolódnak szervesen össze. Tehát, ha meg kell ismerkedni a fiú szüleivel, akkor bejön a Vejedre ütök, ha nem talál társat a lány, akkor a Randiguru, és ha össze akarnak házasodni, akkor az Álljon meg a nászmenet! forgatókönyvének segítségével gördül újabb akadály a szerelmesek közé. A látszat az, mintha az összejövős filmek sablonjait parodizálná a Csajozós film, de roppant primitív paródiák ezek, így nem is tudják megragadni a az eredeti filmek lényegét.
Különösebb összefércelés nélkül dobáltak egymáshoz még lemásolt jeleneteket a Tök alsótól a Pretty Womanen át a Gyűrűk uráig, a Kill Billtől a Mr. és Mrs. Smith-en át a King Kongig. De az igazság kedvéért tegyük hozzá, a kiparodizált filmek közül a leggyengébbek is messze erősebbek, mint Seltzer és Friedberg kényszeres tréfagyártása. Tengerentúlon nagy kasszasiker volt, csütörtökön került a magyar mozikba.
Rovataink a Facebookon