Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMEgy spanyol modell lett a világ legszebb nője
A kínai gálán első udvarhölgynek az orosz Sofia Nikitcsukot, második udvarhölgynek pedig Miss Indinéziát, Maria Hafrantit választották a 114 induló közül. Spanyol nőt még soha nem választottak a világ legszebbjének. Mireia Lalaguna Royo 23 éves, gyógyszerészdiplomás modell, aki a döntést meglepett sikollyal vette tudomásul, majd első nyilatkozatában azt mondta, a zsűri jól döntött, hiszen a Miss World nyertesének megválasztásakor nemcsak a külsőségekre, hanem a belsőre is oda kell figyelni. Ezek szerint nála ezen a téren is minden stimmel.
Lalaguna a döntőt megelőzően a Miss World legjobb modelljének választották, és állítólag nagy hatást gyakorolt a zsűrire kortesbeszédével is.
A döntőt beárnyékolta egy kisebbfajta botrány: a kínai hatóságok ugyanis nem adtak beutazási vízumot Miss Kanadának. A kínai származású Anastasia Lin Hong Kongon át érkezett volna a szigetre, de nem engedték fel a gépre, mert több alkalommal nyíltan kritizálta a kínai kormány valláspolitikáját, és a Falun Gong meditációs technika egyik gyakorlója és terjesztője, amit viszont 1999-ben betiltottak Kínában.
Lin a sajtónak azt is elmondta, hogy miután megnyerte a Miss World Canada betétversenyt, a Kínában élő apját kínai titkosügynökök kezdték el vegzálni, és arra igyekeztek rávenni, hogy szóljon rá a lányára, hogy fogja be a száját.
Ez volt egyébként a nyolcadik alkalom, hogy Kínában rendezték meg az eseményt, de Lin kizárása nem vet túl jó fényt az idei versenyre.