Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMKínában is nyílik egy Costes étterem
Gerendai Károly, akit vagy 25 éven át a Sziget-fesztivál, atyjaként ismerhettünk leginkább, majd étterme, a Costes révén Michelin-csillagos vendéglátósként is, Kínában nyit éttermet, írja a Világgazdaság. A helyszín egészen exkluzív, egy Ocean Flowers nevű mesterséges szigetcsoport, aminek építése jelenleg is folyik. A szigeten egyébként ötven étterem nyílik majd, melyek mind egy-egy Michelin-csillagos étterem helyi lerakatai lesznek. Az éttermeket egy 150-es listáról választották ki befektetők. Kelet-közép Európát a Costes egyedüliként képviseli majd, a szerződés nyolc évre szól.
A szigetek a dél-kínai Hainan mellett épülnek 940 hektáros területen, ami tízszer nagyobb, mint a Városliget, csak hogy viszonyítani is tudjunk. Az átadás 2020-ban várható, a beruházás költsége meghaladja a 24 milliárd dollárt. Ebből a pénzből aztán felépül itt
- a világ legnagyobb konferencia-központja,
- egy hétcsillagos szálloda
- 58 felső kategóriás luxusszálloda
- 50 Michelin csillagos étterem
- több tucat luxuslakás
- 28 múzeum
- egy kastélyszálló
- egy jégpálya
- egy arborétum
- egy amfiteátrum
Szóval nem egy bazi nagy Hajógyári-sziget lesz belőle. Gerendai a lapnak elmondta, hogy a Costes Downtown 68 férőhelyes lesz és a 100 000 ember kiszolgálására méretezett sziget gasztrosétányán nyílik majd. Az építés költséget és a berendezést is a kínai partner állja, úgy egymillió eurót szán erre a célra, Gerendai a know-how-t adja bulihoz, és kb. 200 000 euróval száll be a vállalkozásba.
A szerződésben van egyébként egy záradék, aminek alapján Gerendai kihátrálhat belőle, ha a kért feltételek 80 százaléka nem teljesül.