Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Életmód
- china town budapest
- chinatown
- kínai negyed
- egyház
- református
- magyarországi kínai református gyülekezet egyesülete
Magyarországi Kínai Református Gyülekezet Egyesülete
匈牙利华人基督教会 (Huaren Jidu Jiaohui)
Cím: Mázsa tér 2–6.
A gyülekezet 1990 körül jött létre, eleinte két kis csoport volt. Az egyik csoportot a kőbányai úton a Négy Tigris piac koreai misszionáriusa alapította, eleinte a XIV. kerületben voltak gyűléseik. A másik csoportot egy amerikai prédikátor hozta létre.
Ezek aztán összeolvadtak, és 1996-ban hivatalosan is egyházat alapítottak. Eleinte a református egyház épületét bérelték a Kőrösi Csoma sétányon, és csak 2014-ben költöztek a Mázsa utcába.
A kilencvenes évek közepén 40-50 ember tagja volt az egyesületnek, manapság a nagyobb összejöveteleken átlagosan 200-an jelennek meg, de ennél többen tartoznak az egyházhoz. A gyülekezet átlagéletkora nem túl magas, leginkább harmincas szülők járnak az összejövetelekre a gyerekeikkel, így egy misén átlagosan 30-40 gyerek is részt vesz. Keddtől szombat estig mindennap tartanak kiscsoportos összejöveteleket, szövegeket olvasnak és énekelnek, de szerdán van egy nagyobb közös ima is.
Az énekes események kétfélék: az egyiken tradicionális dalokat énekelnek, a másik viszont poposabb, ott hangszeres kíséret is van, és ezekre az eseményekre kifejezetten fiatalokat várnak.
Az egyházban kínaiul beszélnek, ugyanakkor szeretnének a vallásos magyarok felé is nyitni, ezért nemrég például a szerb határ közelében szerveztek programokat és misét tolmács segítségével egy helyi cigány közösségnek. A környékbeli országok kínai közösségeivel is tartják a kapcsolatot: ennek egyik formája nemzetközi gyerektáborok szervezése.