Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMagyar királyok panteonja épül Székesfehérváron
A projektnek a közelmúltban elkészült a megvalósíthatósági tanulmánya, a később kiválasztandó mélyépítési technológiától függően tíz-tizenötmilliárd forintba kerül majd - tudta meg a napilap Posch Edétől, az ötletgazda Lénia 2 Kft. ügyvezetőjétől. A projekt műszaki tervét a Mélyépterv International Kft., látványtervét pedig Szegő György látványtervező belsőépítész dolgozta ki.
A föld alatti turistacsalogató múzeum ötletét az adta, hogy a királyok városaként emlegetett, a centrumában jellegzetesen barokk arculatot viselő Székesfehérváron szinte alig akad olyan építészeti emlék, amely a település fénykorára - Géza fejedelemtől a török megszállásig tartó fél évezredre - utalna.
Fehérváron összesen negyvenhárom királyunkat koronázták meg, közülük tizenötöt itt is temettek el, ám a történelem viharai miatt az írásos forrásokon kívül szinte semmilyen kézzelfogható emlék nem maradt a mai városlakókra. A tervezett panteon a legmodernebb technikai-multimédiás eszközök - így például számítógépes grafikák, animációs filmek, hologramok, színpadtechnikai elemek - segítségével idézi majd fel a magyar állam és benne Székesfehérvár első ötszáz évét.