Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÚj "színpad" nyílik a Nemzetiben
A darab a II. világháború utáni Németországban játszódik egy bajor kisfalu közösségének munkás hétköznapjain át mutatja be az előítéletekkel, idegengyűlölettel terhelt emberi kapcsolatokat. A főszereplő, Abram hosszú távollét után tér vissza falujába. Rögtön megindul a pletyka, a szerelő biztos börtönben volt. Később már azt beszélik, azért volt börtönben, mert homoszexuális. A falu engesztelhetetlen gyűlölettel reagál az elfogadott normáktól való eltérésre és hajtóvadászatot indítanak ellene.
A darab próbái februárban kezdődtek, Abram szerepét Stohl András alakítja, anyját Molnár Piroska. A darabban játszik még Básti Juli, Hollósi Frigyes, Tompos Kátya, Murányi Tünde, Péterfy Bori, Földi Ádám, Sinkó László, Szarvas József és Hevér Gábor is. Az előadásban közreműködik a Dorogi Sváb Party zenekar.
A Nemzeti honlapján figyelmeztetik a nézőket: az új játszóhely speciális megközelíthetősége miatt kérik, hogy legkésőbb 18.30-ig érkezzenek a színházba. "Az ezután érkezőket nem tudjuk beengedni, késés esetén a jegy árának visszatérítésére nincs lehetőség!"
A Vadászjelenetekből 1969-ben film is készült, melyet Peter Fleischmann rendezett és a szerző, Martin Sperr játszotta benne Abramot.