Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A Skins meglehetősen őszintén és kendőzetlenül mutatja be a brit tinik mindennapjait, talán ezért is alakult ki körülötte hamar lelkes rajongótábor Európában, és nézték hétről hétre kétmillióan a sorozat három évadát. A britek után az amerikaiak is megismerhették a történetet, mert a BBC America, a brit műsorok tengerentúli terjesztéséért felelős nemzetközi cég műsorára tűzte a szériát. Csakhogy alaposan megvágták az egyes epizódokat.
A legutóbb bemutatott részben például az a jelenet esett a cenzorok ollójának áldozatául, amiben két lány először csak tétova csókot vált egymással (ekkor még felöltözve), majd a természet lágy ölén gabalyodnak egymásba egy szál bugyiban és melltartóban. A határt a csóknál húzták meg a jenkik, és úgy gondolták, hogy ez bőven elég lesz a kísérletező kedvű tinicsajokból, nem kell megmutatni, ahogy gondosan manikűrözött kezek matatnak csipkés alsókban, aki figyel, úgyis tudja, hogy itt dugás volt, és kész.
A amerikai leszbikusok egyik kedvelt oldala, az AfterEllen.com olvasói viszont kiakadtak, így a szerkesztők felhívták a BBC Americát, hogy megtudják: miért nem lehet egymással hentergő lányokat mutatni a tévében este 10 után. A válasz angolosan hideg és lényegretörő volt:
A BBC America az amerikai műsorszolgáltatókra vonatkozó jogszabályok és rendelkezések betartásával üzemel, így az FCC (az amerikai ORTT) által meghatározott esetekben kénytelenek apróbb módosításokat eszközölni az eredeti tartalomban. A vágások során a BBC America gondosan ügyelt arra, hogy a kérdéses jelenet ne csorbuljon számottevően, azaz a néző anéllkül tisztában lehetett azzal, mi történt a kivágott másfél percben, hogy azt látta volna. A cenzúrának semmi köze nem volt ahhoz, hogy két azonos nemű szeretkezését mutatta be - a rendelkezések alapján túl merész, kihívó és erkölcstelen jeleneteket azonos neműek közötti szexuális érintkezés esetén sem lehet bemutatni.