Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMSztrájkbizottságot alakíthatnak a közmédiás szakszervezetek
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A Központi Üzemi Tanács (KÜT) nem írta alá a megállapodást, mert álláspontja szerint az MTVA a tárgyalássorozat végére sem tudta meggyőzni a testületet a 250 fős csoportos létszámleépítés szükségességéről, és az érintettek számának csökkentését sem sikerült elérniük.
A KÜT közleménye szerint a tárgyalásnak az vetett véget, hogy a munkáltató ragaszkodott ahhoz, hogy egyoldalúan felmondhassa a megállapodást. Az MTVA sajtóirodája azt közölte az MTI-vel, hogy kedden délig annak ellenére is fenntartja a KÜT-nek tett ajánlatát, hogy hétfőn este eredménytelenül zárult a tárgyalássorozat. Az üzemi tanács azonban nem kívánt élni ezzel a lehetőséggel.
Az MTVA „nagyságrendileg mintegy 100 millió forintos juttatásról hajlandó tárgyalni, amely összeg a csoportos létszámleépítésben érintett dolgozók helyzetének megkönnyítését szolgálná", ugyanakkor az üzemi tanács nem látja biztosítottnak ezt az összeget.
A megállapodás egyébként nem lenne szükséges a csoportos létszámleépítés megkezdéséhez, a Munka Törvénykönyve ugyanis a munkáltatót csak tárgyalásra kötelezi.
Az Index úgy tudja, hogy a közmédiás szakszervezetek még kedden döntenek arról, hogy létrehozzák-e a sztrájkbizottságot. Amennyiben ez megtörténik, úgy az MTVA-nak további 7 munkanapra fel kellene függesztenie a kirúgásról szóló előzetes értesítések átadását, és újra tárgyalóasztalhoz kéne ülnie az érdekképviseletekkel. A szakszervezetek a tárgyalássorozat alatt nyomásgyakorlásként akár a figyelmeztető sztrájkot is bevethetnék.
A világosítók maradnak
A közmédia harmadik körös elbocsátási hulláma 249 embert érinthet, ebből 131-en a tévés, 81-en a rádiós, 31-en a hírügynökségi területen dolgoznak, és az alap munkatársai közül is elküldenének hat embert.
Információink szerint az előző két leépítéshez hasonlóan ismét a műsorkészítési területet érinti majd a leginkább az elbocsátás. A leginkább a szerkesztők, a szerkesztő-műsorvezetők és a szerkesztő-riporterek félhetnek attól, hogy behívják őket, előbbi két munkakörből 22-22 embert, utóbbiból 27-et kívánnak elküldeni, de a kiemelt szerkesztők (7 fő) és a kiemelt szerkesztő-műsorvezetők is félhetnek (4).
Úgy tudjuk, hogy a listán szerepel két kiemelt rendező, három rendező és két rendezőasszisztens is, de operatőrből is elküldenének hármat. A legkevésbé a segédszerkesztők, a vágók, világosítók, a zenei szerkesztők aggódhatnak, erről a területről ugyanis csak 1-1 ember került fel a listákra.