Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMRákay Philip otthagyja a közmédiát
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A hírt a Híradó.hu tette közzé ma délután. Az Index már délelőtt szerette volna megerősíttetni az információt, de érdemi választ nem kaptunk a közmédia sajtóosztályától. A vezérigazgatói posztról lemondó Rákay műsorvezetőként és kreatív producerként folytatja 2014 januárjában elindított, nagy sikerű történelmi talk show-ját, a Szabadság tér '89-et, szóval teljesen nem fog kikopni a közmédiából.
Rákay 2011 januárjában előbb az m1, majd az m2 intendáns-programigazgatójaként dolgozott, később az MTV Zrt. vezérigazgató-helyettese lett, és minden erejével az m1 és az m2 műsorstruktúrájának teljes megújításán dolgozott. Ebbe fáradhatott bele, hiszen információink szerint nem bírta már a ránehezedő nyomást, és belefáradt, hogy odafent azt magyarázza, hogy rossz az, amit a tévében csinálnak.
Rákay a Parlamentben tárgyalt
Az intendánst hétfő délután a Parlamentből tudósító kollégiáink a Fidesz szakértői páholyában látták, majd sikerült szóra is bírniuk. Rákay az Indexnek azt nyilatkozta, hogy megbeszélni valója van valakivel a házban, így ha már ott volt, akkor beült a parlament ülésére, "nincs ebben semmi rendkívüli". Egyelőre a jövőbeni terveiről nem akart beszélni, de azt megerősítette, hogy a műsora továbbra is képernyőn marad.
A programstruktúra átalakítása egyébként sikerült, a közmédia a Disney-től olyan sorozatokat szerzett be, mint a Bosszú vagy az Egyszer volt, hol nem volt, igaz, a nézettségük nem igazolta a beruházást, de legalább történt valami a köztévé éveken át besült műsorrendjében. Rákay Philip alatt került át a köztévére vagy indult el ott a Maradj talpon!, a Gasztroangyal, a Mindenből egy van, a Szálka, avagy Bagi és Nacsa megakad a torkán, ő rendelte meg a Magyarország, szeretlek! és A Dal című műsorokat, és neki köszönhetjük a Virtuózok című komolyzenei tehetségkutatót is. A távozásról Rákay a következőket nyilatkozta a Híradó.hu-nak:
A sok szép és jó mellett azért keveredett bőven üröm is Rákay Philip regnálásába, hiszen az igazi pénzköltés pont arra az időszakra esett, amikor ő került az intendánsi pozíciókba. 2013-ban például az állami támogatásból nem jutott egy fillér sem a Pethő intézetnek, de 752,3 millió forintot valahogy sikerült kiszorítani az intendáns Itthon vagy - Magyarország szeretlek! című hazaszeretettől fűtött, kétnapos programsorozatára, amihez még 200 milliót hozzácsaptak csak a miheztartás végett, így az egész napos program 992,3 millió forintba került - a nézettsége pedig botrányosan alacsony volt, hiszen senkit nem érdekel, ha a torkán igyekeznek letuszkolni a hazaszeretetet egy nemzeti színű gumicsővel.
Amikor 2011-ben a HírTV mellől megérkezett a közmédiába, elsődleges célja az volt, hogy az m1-re visszataláljanak a nézők. Ez annyira nem jött össze, a közmédia a sportközvetítéseken, A Dal pár adásán és a Maradj talpon! vetélkedőn kívül nem sok mindent tud felmutatni, amit valóban néznek is az emberek. A Kálomista-istálló olyan sorozatai, mint a Fapad, a Hacktion vagy a Munakügyek, illetve a Jáksóhoz köthető a Marslakók emlékezetes bukások voltak, különösen a rengeteg pénzből forgatott Marslakók. Pedig 2011-ben Rákay azt ígérte, hogy
A közszolgálat értelmében az intendáns tévéje félmilliárd forintot szórt el a Kálomista-produkciókra, a 2013-as Magyarország Szeretlek!-napot követően még egyet rendeztek (hiszen mekkora siker volt), amire minimum 800 millió, egyes források szerint egymilliárd forint megint elment, de sorolhatnánk még az esztelen költekezés példáit. Nem azt mondjuk, hogy mindezekért Rákay Philip volt egyedül felelős, de amikor ő volt a közmédia zászlóshajójának intendánsa, illetve később a cég vezérigazgatója, akkor a komolyan vett közszolgálat azt is jelentette, hogy
- kiretusálták Lomnici Zoltánt egy híradóból, majd élő adásban nem értették, ezzel mi a baj,
- az ellenzék Opera melletti tüntetését egyedül a közmédia nem találta,
- meghamisították a Daniel Cohn-Bendit sajtótájékoztatójáról készült felvételeket, majd a hamisítót hírigazgatónak nevezték ki,
és így tovább, egész szép gyűjtésünk van ezekből itt.