Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMagyar újságírók előtt beszélt Colleen Bell
Kiosztotta az Aranytoll-díjakat a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ), írja az MTI. A MÚOSZ életműdíját idén
- Bolgár György
- Fejes István
- Féner Tamás
- Kertész Zsuzsa
- Simonffy Katalin
- és Tóth Dénes
kapta, de az eseményen megjelent Colleen Bell amerikai nagykövet is. Bell az újságírók felelősségére hívta fel a figyelmet és arra, hogy ellensúlyt képeznek a tudatlansággal, gyűlölettel és félelemmel szemben, illetve ahol a történetek egyik oldalát mondják el, ott a szabad sajtó feladata, hogy elmondja a másikat.
Bell ezen kívül még említette az Első Alkotmánymódosítást Amerikában, ami a szólásszabadság egyik alapja.
A szólásszabadság nem abszolút jog: szilárdan gyökerezik abban az elvben, hogy az egyén önkifejezéshez való joga addig terjed, amíg ez a kifejezés nem sérti mások jogait. Az, hogy nagyon kevés ilyen korlátozás létezik, jól mutatja, milyen nagyra értékelik az amerikaiak ezt a szabadságjogot.
- idézünk Bell teljes szövegéből az Amerikai Nagykövetség honlapjáról. Később Bell még arra is kitért, hogy ugyan az Első Alkotmánymódosítás részeként Amerika engedélyezi a gyűlöletbeszédet - sok más országgal, köztük Magyarországgal ellentétben - is, de ez is a valódi egyenlőség és kölcsönös tiszteletre épülő társadalom része. Majd annyit megemlít még, hogy sajnos a gyűlölet eszméi ma is tapasztalhatók az amerikai politikában.
Beszélt arról is, hogy sokan még a vasfüggöny ideje alatt lettek újságírók, ezért elismerését fejezi ki mindenkinek, aki akkor és azóta bátorságot tanúsított újságíróként.