Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMészáros Lőrinc megvette az Echo Tv-t is
Régóta pedzegették a szakmában, hogy új tulajdonoshoz kerül az Echo Tv, sokáig a Századvég tűnt befutónak, a végén viszont a kormányakol új médiamogulja, Mészáros Lőrinc lett az új tulajdonos. Az adásvételi szerződést tegnap írták alá, jelentette be a korábbi tulajdonos, Széles Gábor a Magyar Hírlapban, ami egyelőre még az ő lapja. Széles nem száll ki teljesen a tévéből, az öttagú igazgatóságban szerepet vállal, hogy
a Fidesz–KDNP szellemiségének megfelelő, a kormányhoz legközelebb álló csatorna maradjon az Echo.
Széles Gábor a továbbiakban inkább a magyar buszgyártásra akar fókuszálni, azaz szeretné felvirágoztatni az Ikarust, hogy néhány éven belül évi tizenkét-tizenötezer buszt gyárthassanak. Ha most lehetne fogadni nagyobb összegben, hogy a hármas metró leállásakor kiírásra kerülő metrópótlóbusz-tenderen ki lesz a befutó, Széles Gáborra tennénk.
Az Echo Tv eladásáról az interjúban az derül ki, hogy
- több hónapos előkészítés előzte meg;
- csak olyan vevő jöhetett számításba, akiknek az értékrendje hasonló a Széleséhez;
- csak magyar vevőnek akarta eladni;
- a leendő tulajdonossal politikailag is szót kellett értenie;
- Mészáros Lőrinc korrekt és szerény ember, aki abban érdekelt, hogy az Echo Tv továbbvigye az eddigi szellemiségét.
A tévéről Széles azt mondta, nem jobboldali, hanem
Ez a kitétel azért kell, hangsúlyozta, mert a Jobbikról az utóbbi időben nem nagyon lehet tudni, hogy melyik oldalon áll. Az Echo Tv 2,8 millió háztartásban fogható, és Széles szerint várható, hogy bekerül a szolgáltatók ingyenes csomagjába, ami plusz egymillió háztartást jelent. Mészáros Lőrinc érkezésével technikai fejlesztésekre kerülhet sor, új kamerákat vesznek, áttérnek a 16:9-es képarányra, és a stúdió vezérlőjét is kicserélik, a beígért létszámbővítéssel és fizetésemeléssel együtt ez másfél milliárd forintos beruházást jelent.
Széles a Magyar Hírlapot nem akarja eladni, a szerkesztőségben technikai fejlesztések következnek, bővítik az újságírógárdát, és sor kerül a bérrendezésre is.