Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA Népszabadság díjnyertes karikaturistája a Nemzethez igazol
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A kilencvenes években a Népszavában, aztán majdnem húsz éven keresztül, a lap tavalyi megszűnéséig a Népszabadságban jelentek meg minden nap az 54 éves Szabó László Róbert, azaz Marabu rajzai, a legnagyobb ellenzéki napilap bezárása viszont őt is állástalanná tette. Hétfőtől viszont újra rendszeresen publikálni fog: a Magyar Nemzet bejelentette, Marabu a lap szerkesztőségének tagja lett.
„Munkamániás vagyok. (…) Akkor sem hagytam abba a munkát, amikor megszűnt a Népszabadság, mert azért maradt egy-két hely, és természetesen itt van az internet is, ahová bármennyit lehet rajzolni, ingyen. De a napi terhelés nagyon hiányzott, mert én dolgozni úgy tudok igazán, ha van leadási határidő. Ettől megtáltosodom, és számomra ez is elveszett a Népszabadsággal” – mondta a Magyar Nemzetnek a karikaturista.
Marabu az Index megkeresésére úgy reagált az új munkaajánlatra: "Egyelőre még igyekszem belakni a Magyar Nemzetben kapott felületemet, szokatlan, egy a kettőhöz arányú, fekvő, erősen lapított téglalap forma: ezt lehet hívni lapos humornak. Igyekszem helytállni, a lapos humor nem áll távol tőlem."
Marabu egyébként november végén, már állástalan rajzolóként másodszor is elnyerte a karikaturista szakma legkomolyabb hazai elismerését, a Kétfilléres-díjat. Első rajza 1985-ben jelent meg, 1990 óta publikál rendszeresen, a Marabu művésznevet 1992 óta használja. Kapott már Joseph Pulitzer-emlékdíjat (2007-ben), a képregényes Alfabéta-díjat háromszor nyerte meg Dodó-képsoraiért. Néhány éve az Index is interjút készített vele: a kérdéseinkre rendhagyó, vagyis nála eléggé megszokott módon rajzokkal felelt.
„A karikatúra mindenkinek, a kormánynak és az ellenzéknek is az ellenzéke. Azt pedig, hogy ki a kormánypárti karikaturista, és ki nem, az alapján lehet eldönteni, hogy kiről nem rajzol az illető” – mondta most a Magyar Nemzetnek Marabu.
Ne maradjon le semmiről!