Ismét Szegő Tamás-díjat kapott az Index újságírója
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Szegő Tamás-díjat kapott Kovács Bálint, az Index újságírója. Ebben az ösztöndíjban évente egy 30 év alatti újságíró részesül, aki az írott vagy elektronikus médiában a sajtóetika szellemében kiáll az elesettekért, az érdekeik érvényesítésére képtelenekért. A díjat odaítélő alapítványt dr. Szegő Tamásné és a Magyar Újságírók Országos Szövetsége hozta létre annak érdekében, hogy emléket állítsanak dr. Szegő Tamásnak, aki jogászként, újságíróként, rádiósként mindig kiállt az egyszerű, elesett emberekért, és segített azokon, akik eltévedtek a jog és az élet útvesztőiben.
Kollégánk idén három cikkéért érdemelte ki a díjat, amit az alapítvány egyfajta életműdíjnak nevezett, hiszen idén töltötte be a 30-at:
- egy apró, egyutcás, lecsúszott faluban beindított művészeti programról szóló, Itt korábban tömegverekedés lett minden buli vége című írásáért,
- a A zöld halált barnára cseréltem című cikkéért, amiben a noszlopi Alkohol-Drogsegély Ambulancia – Szenvedélybetegek Rehabilitációs Otthonáról írt,
- és azért a portréjáért, amit Digerdrávjerről, a 47 évesen Londonba költöző nehézgépkezelőről írt, aminek életét az Örkény Színház vitt színre (Negyvenezer forint miatt költöztem Londonba, tízszer ennyiért se mennék haza).
Kovács Bálint tavaly is megkapta a díjat, akkor két, az Origón megjelent munkájával (Tízből tíz lány veszélyeztetett, hetet el is adnak prostinak; A kis kócos cigány lány megint megnyerte a versenyt), illetve az Indexen publikált Menekülttáborban jártunk, és remekül szórakoztunk című írásával érdemelte ki az elismerést.
A díjazottak között szerepel még Jakab Villő Hanga erdélyi újságíró, aki fődíjat kapott az Átlátszó Erdélyen publikált írásaiért, köztük egy gyergyói gyújtogatásról szóló riportjáért. A második díjat Neuberger Eszter, az Abcúg munkatársa kapta, őt egy Pannonhalmán tanuló roma diákkal készített interjújáért is díjazták. További díjazottak:
- Nádasi Eszter (NLCafé,
- Juhász Dániel (Népszava),
- Kiss Dániel,
- Lukács Zoltán és Mucsi Attila (Rács FM börtönrádió),
- Teczár Szilárd (Magyar Narancs)