Lukács
9 °C
19 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

A mi kis falunk a magyar tévé Halálcsillaga

2018.02.27. 12:53
Ha valaki nekem azt mondja öt évvel ezelőtt, hogy lesz egy olyan magyar, heti sorozat a tévében, ami mindent lever, ami az útjába kerül, kiröhögöm. Erre 2018-ban A mi kis falunk úgy tarolja le a nézettségi listát, ahogy a nagy showműsorok szokták.

Most bánhatja az RTL, hogy a TV2 nem most adja a Sztárban sztárt szombatonként, mert van rá egy komolyabb összegem, hogy a sorozat, legalábbis ami a párhuzamos sugárzást illetné, az elmúlt évek legnézettebb nagy show-ját is letolná a térképről. Ezt persze nem tudom meg sose, legalábbis idén tuti nem, de az elmúlt két heti nézettség az itt van előttem:

  • Február 17: 1 041 181 néző és 23 százalékos közönségarány teljes lakosságban, 435 461 néző és 27,3 százalék a kereskedelmi célcsoportban
  • Február 24: 1 012 584 néző és 21,8 százalékos közönségarány teljes lakosságban, 473 676 néző és 27,3 százalék a kereskedelmi célcsoportban.

Ezzel nem lehet vitatkozni.

Ami a múlt heti toplistát illeti, a 18-49-es korcsoportban az első 25-ben hat TV2-es produkció szerepelt, az oda 19 műsorszámot delegáló RTL nagy szívfájdalmára ebből öt Piramis-adás, melyek mind megelőzték A Fal aktuális adásait. Balázs vetélkedője csak két adással tudott bekerülni a legnézettebb 25 műsor közé, azaz az időpontváltozások/műsorváltozások sem tettek jót a műsornak.

Screen Shot 2018-02-27 at 11.41.05.png

A teljes lakosságban az első 25-be hét Tények és az öt Piramis jutott be, A Fal viszont egyszer sem. Az RTL-nél annak örülhetnek, hogy a sok időpontváltozás és csúsztatás után a Barátok közt kicsit magára talált, és és négy epizódja is bent van az első 25-ben.

Screen Shot 2018-02-27 at 11.41.24.png

A teljes lakosságot illetően egyébként az ATV és a Duna TV is verheti a mellét, a Heti Napló Sváby Andrással vasárnap este 7-től a maga 435 436 nézőjével levert mindenkit, az RTL Hobbitját és a TV2 Tini Nindzsa teknőcök cím filmjét is, amire eddig nem volt példa. Szintén jó szerepelt a Napló után jelentkező #Bochkor (377 166 néző) és Az esti Frizbi Hajdú Péterrel is (348 384 néző), utóbbi elég nagy fölénnyel nyerte a sávját. Ami a legfeltűnőbb, hogy este 7 és 11 között az ATV mindössze 100 000 nézőt vesztett. A Duna TV a mára komoly tényezővé vált Gasztroangyal láttán tapsikolhatott, 405 654 nézője van a szombat délután sávban, amivel senki nem tudja felvenni a versenyt. A Dal döntője is szépen szerepelt 399 689 nézőt és 9,5 százalékos közönségarányt hozott, amivel verte a TV2-t, de az RTL Halálos fegyver 3 című filmjét már nem.

A Fal vs. Piramis verseny eldőlni látszik, a TV2 műsora a kereskedelmi korcsoportban és a teljes lakosságban is ötből ötször nyert, ahogy múlt héten is. A közönségarányt nézve egyik sem szerepel jól, a Piramis elmúlt tíz adása közül csak egy ment fel 17 százalékos közönségarány fölé 18-49-ben, a Fal pedig 16 fölé sem tud kerülni, sőt, múlt hét szerdán 11,5 százalékos közönségaránya volt, ami rémesen alacsony, és mivel a hét végig ilyesmi számokat hozott (14,8; 12; 11,5; 13,5; 12,6) simán kimondhatjuk, hogy megbukott. Ami persze azért frusztrálhatja az RTL-t, mert ők fizettek a formátumért, míg a TV2 lopta azt, de hát a televíziózás nem egy fair iparág.