Hamarosan két budapesti rádiós frekvenciára lehet pályázni
Budapesten a 90,9 MHz-es frekvencia közösségi, illetve a 99,5 MHz-es frekvencia kereskedelmi jellegű hasznosítására írt ki pályázatot a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. Előbbire október 17-én, utóbbira október 18-án lehet majd pályázni, a pontos feltételekről szóló információkat pedig a honlapjukon lehet megnézni. Ezenkívül egy paksi frekvencia, a 96,3 MHz-re is pályázatot írnak ki, amire október 8-án lehet pályázni.
A Magyar Média Mecenatúra Program keretében 75 millió forintot osztottak ki 23 helyi, körzeti és kisközösségi rádiója között. A támogatás célzottan hír-, szolgáltató vagy tematikus magazinműsor készítésére szól. Támogatták a szekszárdi, a győri, a kiskunfélegyházi, a pécsi és a békéscsabai frekvenciával rendelkező, de fővárosi központú Rádió 1, továbbá a miskolci Rádió M, a gyöngyösi FM7 Rádió, a szigetszentmiklósi Lakihegy Rádió, a kecskeméti székhelyű Gong Rádió, a szegedi Rádió 88, a Rádió Dabast, Fehérgyarmatról a Rádió Somot, a budapesti székhelyű Trió Rádió és Amadeus Rádió, a debreceni FM90 Campus Rádió, az érdi székhelyű Sola Rádió, a nyíregyházi és a miskolci frekvenciához köthető két pályázatával a miskolci székhelyű Európa Rádió, valamint a budapesti Karc FM, a Magyar Katolikus Rádió, a Klasszik Rádió, a Jazzy Rádió, az InfoRádió és a Civil Rádió egy-egy műsorát.
Az Eger, Gyöngyös, Hatvan, Miskolc, Encs és Sátoraljaújhely körzetében hallható Szent István Rádió 200 000 forintos bírságot kapott, az indoklás szerint azért, mert jelentősen alulteljesítette a hírműsorokra, illetve a helyi közélettel foglalkozó műsorokra vonatkozó kötelezettségeit.
A balassagyarmati Ipoly Televíziónak 70 ezer forintot kell fizetnie azok után, hogy az egyik júniusi adáshéten kevesebb közszolgálati műsorszámot sugárzott az előírtakhoz képest, továbbá azért is, mert a képújság ideje alatt olyan rádióadást sugárzott, amire nem volt engedélye.