Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Ki a fene az?
"A díjak több mint a felét olyan műsorok vehették át, amelyeket a tévénézők legfeljebb harminc százaléka láthat" - nyilatkozta a Washington Postnak egy résztvevő.
Jellemző a helyzetre, hogy miután Elaine Stritch átvette az elismerést az HBO-n bemutatott, és mindössze 400 ezres nézőszámot produkáló, "Elaine Stritch: At Liberty" című zenés műsoráéért, a Los Angeles-i gála egyik résztvevője a tévében is hallható módon felkiáltott: "Ki a fene az az Elaine Stritch?!"
A huszonhét kiosztott Emmy-szobrocskán tizenhárom műsor osztozott. Ezek közül mindössze egynek volt nagyobb a nézettsége a díjátadó közvetítéséénél. Ez az egy a legjobb varieté és zenés program kategóriában díjazott februári Oscar-gála volt, a maga negyvennégymillió nézőjével.
A kritikusok uralma
A többi díjazottat kedvelték a kritikusok, a nézők azonban kevésbé voltak lelkesek. Az Angels in America című, AIDS-betegekről szóló sorozat (Al Pacino és Maryl Streep főszereplésével) több díjat kapott, mint az eddigi rekorder, a kilenc Emmyvel jutalmazott, 1977-es Gyökerek. Miközben a film nyitó részét négymillióan, a későbbieket pedig már csak hárommillióan nézték.
A négy díjjal is jutalmazott, nálunk is futó Maffiózók átlagos nézettsége tízmilliós volt. Kitüntették még a Szex és New York főszereplőjét, Sarah Jessica Parkert, annak ellenére, hogy sokan fanyalogtak: az idén tavasszal véget ért sorozatot átlagosan alig 6,4 millió amerikai követte, és a legnézettebb befejező rész is csak 10,6 millió embert érdekelt.
Bukott sorozatok
A Frasier sorozatban nyújtott alakításáért a legjobb férfi főszereplő díját kapta vígjáték kategóriában Kelsey Grammer. A legjobb drámai sorozat férfi főszereplőjeként James Spader vehetett át díjat, pedig a The Practice című sorozatot az ABC le is vette műsoráról, mivel nézettsége a kritikus kilencmillió alá csökkent.
A reality showba oltott vetélkedők versenyében a The Amazing Race című CBS-produkció olyan vetélytársakat győzött le, mint a Survivor, a popsztárkeresős American Idol vagy az extrém ingatlanmilliárdos Donald Trump műsora, a The Apprentice.
Fontosabb díjak
Legjobb sorozat: Maffiózók (HBO)
Legjobb komédiasorozat: Arrested Development (FOX)
Legjobb férfiszínész: James Spader, The Practice (ABC)
Legjobb színésznő: Allison Janney, Az elnök emberei (NBC)
Legjobb komikus színész: Kelsey Grammer, Frasier (NBC)
Legjobb komikus színésznő: Sarah Jessica Parker, Szex és New York (HBO)
Legjobb női mellékszereplő: Drea de Matteo, Maffiózók (HBO)
Legjobb komikus női mellékszereplő: Cynthia Nixon, Szex és New York (HBO)
Legjobb férfi mellékszereplő: Michael Imperioli, Maffiózók (HBO)
Legjobb komikus férfi mellékszereplő: David Hyde Pierce, Frasier (NBC)
Legjobb tévéfilm: Something The Lord Made (HBO)
Legjobb realityvetélkedő: The Amazing Race (CBS)