További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Rókusfalvy Pál
Hasonlít egy spicces Orbán Viktorhoz |
A játék szabályait nem részletezem, lényeg, hogy kockával kidobott összegű pontokat kell megszerezni különféle mutatványokkal, ahol az értékelés módja néha vitatható. Érdekesebb, hogy ki is a játékos tulajdonképpen. Van ugyanis három celebritás - innen-onnan ismert emberek -, akik a feladatokat végrehajtják. Ők választanak maguknak egy-egy csapatot, ám ezek kizárólag hajrákarcsizással foglalkoznak; a játékban nem vesznek részt. Az ütemes buzdítást azonban egy pillanatra sem hagyják abba, amit Rókusfalvy valószínűleg csak azért tud elviselni, mert korábban tanár volt. Ugyanakkor érdemes figyelni, ahogy bemutatkoznak.
Bárdosi Sándor 'Ki a legillatosabb nevű műsorvezető az m1-en?' |
A feladványokat elősorolni és alaposan elemezni itt lehetetlen. Volt gumicsirke-pöckölés serpenyővel, lövöldözés (szerencsére fiktív) emberalakokra teniszágyúval, illetve kvízkérdések az m1 ,,sztárjairól". Ebből egyet megjegyeztem: ,,ki a legillatosabb nevű műsorvezető az m1-en?" A válasz legyen titok, mindenesetre a megoldás ugyanolyan bárgyú, mint a kérdés. (Természetesen ez nem megdöbbentő, ahogy az sem, ha az RTL-en Vágó István megkérdezné 5000 forintért, milyen lövedék okozta a Király mennybemenetelét - 7,62 mm; 9 mm, 120 mm vagy erősített urán.) Előfordulnak olyan küldetések is, ahol a versenyzőnek valamilyen produkciót kell bemutatnia: Stefanek Gertrúd övére például pénzkötegeket akasztottak, és hastánccal kellett leráznia őket. Igen, bankjegyeket. Hogy miért épp azt, sosem fogom megfejteni. Viszont ezek a produkciók egy sokkal izgalmasabb problémát fedtek fel.
|
Pszeudoversennyel eladott minisztérium Hovatovább sponsored by ISM |
Szomorú, de ezek után a véletlen, a szerencse forgandósága mint jelmez nem áll jól a műsornak. Hiába a nemes célok, az igyekvő műsorvezető, ha a véletlengenerátor elfogulatlanságához kétség fér. Így aztán amikor a birkózóegyesület nyeri a vetélkedőt, a szponzor hamarosan felbukkanó logója inkább egy bonyolult díjátadási ceremóniát idéz meg, mint tisztességes versenyt. A műsort az Ifjúsági és Sportminisztérium támogatja. Hogy sikerül-e eladni a minisztériumot (és például a kápolnatatarozás ügyét) ezzel a pszeudoversennyel, az egyelőre nehezen mérhető. Még nem kezdődött el az a - valódi - versengés, amely egy minisztérium és egy kurzus piaci sikerességéről számot tud adni.